جزئیات جدید از مذاکرات آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا

کدخبر: ۶۴۲۷۱۱
اقتصادنیوز: معاون رئیس جنبش حماس در غزه درخصوص مذاکرات آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل اظهارنظر کرد.
جزئیات جدید از مذاکرات آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «خلیل الحیه» معاون رئیس حماس در نوار غزه به روزنامه سعودی «الشرق» گفت: به ما گفته شد که اگر در کلیدهای قرارداد مبادله انعطاف نشان دهید، رژیم اشغالگر اسرائیل آماده است تا انعطاف پذیری مثبت بالایی در خواسته‌های شما داشته باشد که منجر به توافق شود.

خبر مرتبط
درخواست مهم ماکرون از نتانیاهو درباره غزه/ پاریس برای آتش بس پیشقدم شد؟

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور فرانسه در تماس تلفنی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار «آتش‌بس فوری و پایدار» در نوار غزه شد.

وی افزود: در اینجا به این وعده و این خواسته پاسخ دادیم، بنابراین درخواست برای آزادی ۵۰۰ اسیر فلسطینی به ازای هر سرباز مرد یا زن اسرائیلی را به ۵۰ اسیر کاهش دادیم.

الحیه تصریح کرد: ما بر ضرورت آتش‌بس تاکید کردیم، اما برنامه فعلی شامل آن نمی‌شود. در توافق پیشنهادی درباره آتش‌بس صحبت شده اما درباره خروج نظامیان اشغالگر از غزه کوچکترین اشاره‌ای وجود ندارد.

خبر مرتبط
اسرائیل مخالف میانجیگری ترکیه و روسیه برای آتش بس غزه است

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس شنبه شب در پیامی نوشت: رژیم اشغالگر نمی‌خواهد ترکیه و روسیه جزو کشورهای ضامن توافق آتش‌بس در غزه باشند.

جنبش حماس فلسطین همواره در مذاکرات آتش‌بس غزه بر برقراری آتش‌بس دائم و خروج کامل رژیم صهیونیستی از این باریکه تاکید کرده است.

خبر مرتبط
حمایت تمام قد حزب الله لبنان از غزه/ تا آتش بس کامل، پشت غزه هستیم

اقتصادنیوز: معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ما به هرگونه تخطی اسرائیل از سقف موجود در رویارویی پاسخ خواهیم داد و با هرگونه تشدید تنش که مستلزم آن باشد، مقابله خواهیم کرد.

این عضو حماس همچنین شایعات درباره درخواست این جنبش برای خروج از قطر را تکذیب کرد و گفت به نفع همه است که حماس در جایگاه خود بماند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی