عید صهیونیست ها با طعم حمله به مسجدالاقصی!/ هجوم شهرک نشینان تندرو

کدخبر: ۶۴۲۸۲۹
اقتصادنیوز: شهرک‌نشینان صهیونیست در سومین روز از اعیاد یهودیان به مسجد الاقصی یورش بردند.
عید صهیونیست ها با طعم حمله به مسجدالاقصی!/ هجوم شهرک نشینان تندرو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صبح امروز و در سومین روز از اعیاد یهود موسوم به عید«پسح» بیش از ۴۳۰ صهیونیست تندرو به مسجدالاقصی یورش برده و اقدامات تحریک‌آمیز انجام دادند.

طبق گزارش الجزیره، اداره اوقاف اسلامی در این باره اعلام کرد که صهیونیست‌ها با حمایت نیروهای امنیتی در محوطه‌های مسجدالاقصی مراسم تلمودی برگزار کرده و پلیس رژیم صهیونیستی به شهروندان فلسطینی اجازه نمی‌دهد که در این مناطق بمانند.

خبرنگار الجزیر نیز در این باره گفت که صهیونیست‌ها مراسم مربوط به اعیاد خود را در ورودی باب القطانین یکی از ورودی‌های مسجدالاقصی برگزار کردند.

خبر مرتبط
جهاد اسلامی فلسطین دست اسرائیل را رو کرد

اقتصادنیوز: معاون دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به اینکه درحال حاضر مساله ایجاد دولت فلسطینی بر روی میز مطرح نیست تاکید کرد که برپایی دولت فلسطینی بر اساس توافق اسلو یک فریب بزرگ است.

روز گذشته نیز صدها شهرک‌نشین صهیونیستی تحت حفاظت شدید نیروهای اشغالگر در دومین روز از ایام عید یهودی «پسح» به مسجدالاقصی یورش بردند.

اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی اعلام کرد شهرک‌نشینان  در گروه‌های ۳۵ نفره وارد این مسجد شدند و با حفاظت پلیس گشت‌های تحریک‌آمیزی در صحن‌های مسجد زدند.

خبر مرتبط
ایران دفعه بعد، 3 هزار موشک و پهپاد به اسرائیل می‌زند یا 30 هزار؟

تحلیلگر صهیونیست گفت: حملۀ بی‌سابقه ایران به اسرائیل، حتی شدید‌تر از حمله روسیه به اوکراین بود اما نمی‌دانم که نوبت بعد، ایران سه هزار موشک و پهپاد شلیک می‌کند یا بیشتر.

این نهاد تعداد شهرک‌نشینانی را که در دومین روز از ایام عید یهودی «پسح» به مسجدالاقصی یورش بردند، ۴۵۰ نفر اعلام کرد.

اخیرا یک گروه تندرو صهیونیستی موسوم به «بازگشت به کوه هیکل» در فراخوانی اعلام کرده هر کس بتواند در روز عید«پسح» داخل مسجدالاقصی قربانی کند ۵۰ هزار شکل(واحد پول) پاداش دریافت خواهد کرد.

شیخ «رائد صلاح» رئیس جنبش اسلامی در داخل سرزمین‌های اشغالی در اظهاراتی با استناد به آیه «سبحان الذی أسری بعبده لیلاً من المسجد الحرام إلی المسجد الأقصی» گفت: اگر صهیونیست‌ها هزار گاو قرمز قربانی کنند و خون آن در مقابل مسجدالاقصی ریخته شود، این امر حقیقت ابدی این مکان مقدس را تغییر نخواهد داد.

این در حالی است که مقامات صهیونیست مسجد ابراهیمی در مرکز شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری اشغالی را به روی نمازگزاران مسلمان بستند و به مدت ۲ روز در آن را به روی شهرک نشینان باز کردند.

رژیم صهیونیستی در چارچوب تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی، هر ساله ۱۰ روز این مسجد را در ایام عید یهودی به روی فلسطینی‌ها می‌بندد و تنها صهیونیست‌ها اجازه ورود دارند.

مسجد ابراهیمی در شهرک قدیم در الخلیل واقع شده است که تحت کنترل رژیم صهیونیستی قرار دارد و حدود ۴۰۰ شهرک‌نشین صهیونیستی در آن ساکن هستند و توسط ۱۵۰۰ نظامی صهیونیستی حفاظت می‌شوند.

قدس با حضور بیش از ۳۰۰۰ نیروی پلیس رژیم صهیونیستی به یک پادگان تبدیل شده است. نیروهای اشغالگر در خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به شهرک قدیم و مسجدالاقصی ایست بازرسی ایجاد کرده و فلسطینی‌ها را بازرسی می‌کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی