ابعاد جدید و هولناک از گورهای دسته‌جمعی / افزایش احتمال زنده به گور شدن شهدا

کدخبر: ۶۴۲۸۸۸
اقتصادنیوز: سازمان پدافند غیرعامل نوار غزه اعلام کرد که شمار پیکر شهیدانی که از گور دسته جمعی بیمارستان ناصر بیرون کشیده شده به ۳۹۲ پیکر افزایش یافته است.
ابعاد جدید و هولناک از گورهای دسته‌جمعی / افزایش احتمال زنده به گور شدن شهدا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، سازمان پدافند غیرعامل نوار غزه با صدور بیانیه‌ای از افزایش شمار پیکرهای بیرون کشیده شده از گور دسته جمعی مجتمع بیمارستانی ناصر در شهر خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد.

سازمان پدافند غیرعامل نوار غزه بیان کرد: پس از عقب‌نشینی اشغالگران نزدیک به ۳۹۲ پیکر را از بیمارستان ناصر بیرون کشیده‌ایم اما نتوانسته‌ایم ۵۸ درصد از آن‌ها را شناسایی کنیم.

خبر مرتبط
واکنش عربستان به کشف گورهای جمعی در بیمارستان‌های غزه

اقتصادنیوز: وزارت خارجه عربستان تداوم بدون بازدارندگی جنایت‌های اسرائیل در غزه را محکوم کرد.

این سازمان امدادی تاکید کرد: دلیلی برای وجود پیکر کودکان در گور دسته جمعی بیمارستان ناصر سراغ نداریم. روی پیکر برخی از شهیدان بیمارستان ناصر آثار شکنجه را یافته‌ایم.

در ادامه این بیانیه آمده است: اشغالگران در مجتمع بیمارستانی ناصر مرتکب اعدام صحرایی شده‌اند. ما خواهان آغاز تحقیقات بین‌المللی در خصوص این جنایت‌ها هستیم.

خبر مرتبط
کشف گورهای دسته‌جمعی در این بیمارستان+واکنش سازمان ملل

اقتصادنیوز: کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: از گزارش‌های دال بر وجود گورهای جمعی در بیمارستان «ناصر» در خان‌یونس وحشت‌زده شدیم.

سازمان پدافند غیرعامل نوار غزه تاکید کرد: اشغالگران شماری از پیکرها را در کیسه‌های پلاستیکی و در عمق ۳ متری دفن کرده‌اند. این موضوع باعث شده که این پیکرها به سرعت تجزیه بشوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما بر این باوریم که اشغالگران دست‌کم ۲۰ نفر را زنده به گور کرده‌اند. اشغالگران با تغییر چندباره کفن‌های پلاستیکی عامدانه در تلاش بوده‌اند که نشانه‌های جنایت بیمارستان ناصر را محو کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی