کشف گورهای جمعی در غزه، آمریکا و فرانسه را نگران کرد

کدخبر: ۶۴۲۹۵۱
اقتصادنیوز : آمریکا، فرانسه و سازمان ملل به کشف گورهای دسته جمعی در نزدیکی دو مرکز درمانی مهم در غزه که حاکی از جنایت آشکار صهیونیست‌ها است، واکنش نشان دادند.
کشف گورهای جمعی در غزه، آمریکا و فرانسه را نگران کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه فرانسه امروز (پنجشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار مرتبط با کشف بیش از ۲۰۰ پیکر در گورهای دسته جمعی در نزدیکی بیمارستان‌های الناصر و الشفا در غزه به شدت نگران کننده است.

خبر مرتبط
ورود آمریکا به موضوع گورهای دسته‌جمعی غزه+ جزئیات

اقتصادنیوز: جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنج‌شنبه به خبرنگاران گفت که واشنگتن خواستار انجام‌ تحقیقاتی در رابطه گورهای دسته‌جمعی گزارش شده در نوار غزه است.

این وزارتخانه ضمن درخواست برای انجام یک تحقیق مستقل برای روشن شدن وضعیت، افزود که با توجه به وضعیت اضطراری بشردوستانه در غزه که شرایط غیرنظامیان برای مدت طولانی در آنجا غیرقابل قبول بوده، پاریس خواستار یک آتش بس فوری و پایدار است.

به تازگی منابع رسانه‌ای فلسطین از کشف یک گور دسته جمعی دیگر در بیمارستان ناصر در شهر «خان یونس» پس از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. طبق این گزارش، در این گور دسته جمعی پیکر ۷۳ شهید فلسطینی کشف شده است.

شبکه فلسطینی «القدس» اعلام کرد که تاکنون پیکر ۲۸۳ شهید در گورهای دسته جمعی در خان یونس کشف شده است.

کاخ سفید نیز امروز در واکنش به این مساله اعلام کرد که پس از کشف گورهای دسته جمعی در دو بیمارستان غزه از مقامات اسرائیلی «پاسخ» می‌خواهد.

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که «ما پاسخ می‌خواهیم. ما می‌خواهیم در مورد این موضوع به طور کامل و شفاف تحقیق شود.»

«استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد هم خواستار تحقیقات بین المللی درباره کشف گورهای دسته جمعی در غزه شد و در مورد برنامه رژیم صهیونیستی برای تجاوز زمینی به رفح نیز گفت: می‌توانیم تصور کنیم که اگر اسرائیل در آنجا عملیات نظامی انجام دهد چه فاجعه‌ای رخ خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی