بازداشت خشونت‌آمیز 20 فلسطینی در کرانه باختری

کدخبر: ۶۴۳۲۲۲
اقتصادنیوز: «کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین» و «باشگاه اسیران فلسطین» امروز (شنبه) از بازداشت دستکم ۲۰ فلسطینی دیگر در کرانه باختری توسط نظامیان اسرائیلی خبر دادند.
بازداشت خشونت‌آمیز 20 فلسطینی در کرانه باختری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه خبری العربی الجدید به نقل از کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین و نیز باشگاه اسیران فلسطین، افزود: نظامیان رژیم اسرائیل طی دیروز و امروز، دستکم۲۰ شهروند فلسطینی از جمله یک زن و کودک و یک دختر از اهالی قدس را دستگیر و بازداشت کردند.

خبر مرتبط
شهادت یک نوجوان فلسطینی در کرانه باختری+ عکس

اقتصادنیوز: در ادامه اقدامات وحشیانه نظامیان اشغالگر صهیونیست در کرانه باختری، یک نوجوان فلسطینی به شهادت رسید.

بر اساس این گزارش، دختری که از اهالی قدس بود، پس از مدتی آزاد شد.

بر اساس اعلام این دو نهاد فلسطینی، نظامیان رژیم صهیونیستی عملیات دستگیری فلسطینیان در استان های رام الله، الخلیل، نابلس، طولکرم، جنین و قدس را که با اعمال خشونت علیه بازداشت شدگان و خانواده های آنان و همچنین تخریب و ویران کردن منازل و مصادره خودرو آنها همراه است، شدت بخشیده اند.

خبر مرتبط
یورش نظامیان اسرائیل به کرانه باختری و قدس/ درگیری مبارزان فلسطینی در 5 منطقه

بامداد امروز نظامیان اسرائیلی به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس یورش بردند.

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین چند روز پیش، مجموع فلسطینیانی را که از هفتم اکتبر ( ۱۵ مهر سال گذشته ) تا دویستمین روز جنگ در کرانه باختری توسط نظامیان رژیم صهیونیستی دستگیر شده اند، حدود هشت هزار و ۴۸۰ نفر اعلام کرد.

همچنین وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در طی مدت یاد شده ۴۹۱ فلسطینی در کرانه باختری به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسیده اند.

خبر مرتبط
فراخوان حماس برای اعتصاب عمومی در کرانه باختری

در پی حمله اسرائیل به اردوگاه نور شمس در طولکرم، جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در روز یکشنبه در کرانه باختری شد.

همزمان با جنگ ویرانگر در نوار غزه که تاکنون ده‌ها هزار شهید بر جای گذاشت، مبارزان و جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز در بخش های مختلف این منطقه از جمله نابلس، طولکرم، جنین و الخلیل به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی برخاسته‌اند و کرانه باختری شاهد موجی از تنش ها و درگیری های میدانی بین فلسطینیان و نظامیان ارتش رژیم اشغالگر و یورش به محله ها و بازداشت فلسطینیان توسط صهیونیست ها است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرد که بازداشت های خودسرانه دسته جمعی، بازداشت های غیرقانونی و موارد شکنجه گزارش شده و سایر اشکال بدرفتاری با زندانیان فلسطینی را در کرانه باختری ثبت کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی