ایتالیا سفیر روسیه را فراخواند

کدخبر: ۶۴۳۲۶۶
اقتصادنیوز: وزیر خارجه ایتالیا از احضار سفیر روسیه در رُم در ارتباط با تصمیم مسکو برای واگذاری مدیریت شرکت ایتالیایی «آریستون» به یک شرکت روسی خبر داد.
ایتالیا سفیر روسیه را فراخواند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پس از آنکه مسکو اعلام کرد که یک شرکت تابعه شرکت گرمایشی ایتالیایی با نام «آریستون» (Ariston Thermo Group) را تحت «مدیریت موقت» غول انرژی دولتی خود یعنی «گازپروم» قرار می‌دهد، رم امروز شنبه سفیر مسکو را احضار کرد.

خبرگزاری آژانس فرانس گزارش داد، «آنتونیو تاجانی» وزیر امور خارجه ایتالیا در رسانه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) خود در این ارتباط نوشت: دولت ایتالیا درخواست شفاف سازی درباره موضوع ملی شدن شرکت گرمایشی ایتالیایی «آریستون» را دارد.

خبر مرتبط
خاورمیانه برای نفوذ روسیه هموار شد؟/ هراس اسرائیل از همکاری راهبردی تهران-مسکو

اقتصادنیوز: همکاری نظامی ایران و روسیه بالاخص پس از افزایش تنش‌ها میان تهران و تل آویو و قرارگرفتن خاورمیانه در آستانه جنگ تمام عیار، به نگرانی اصلی مقام های اسرائیلی تبدیل شده است.

این مقام ایتالیا در ادامه اضافه کرد که از مقام ارشد وزارت خارجه کشورش خواسته است تا سفیر روسیه را احضار کند.

وی اضافه کرد: به وزارت خارجه دستور دادم تا سفیر روسیه را احضار کند. رم خواستار شفاف سازی درباره موضوع ملی شدن گروه آریستون است که با بروکسل و آلمان نیز همکاری می‌ کند.

وی گفت که پیشتر با سفارت ایتالیا در مسکو پس از تصمیم برای انتقال مالکیت شرکت به مدیریت موقت گازپروم تماس گرفته و این اقدام را غیر منتظره توصیف کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید