توپخانه ارتش روسیه، انگلیسی زبانان ارتش اوکراین را هدف قرار داد

کدخبر: ۶۴۳۳۵۴
اقتصادنیوز: مقامات و رسانه‌های روسی اعلام کردند که ارتش این کشور بامداد امروز یکشنبه محل اقامت مزدوران انگلیسی‌زبان ارتش اوکراین را با حمله موشکی بمباران کرد.
توپخانه ارتش روسیه، انگلیسی زبانان ارتش اوکراین را هدف قرار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «سرگئی لِبِدف» هماهنگ‌کننده عملیات‌های مخفی ارتش روسیه در منطقه نیکولایف اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه بامداد امروز یکشنبه یک کارخانه کشتی‌سازی و هتلِ محل اقامت مزدوران انگلیسی‌زبان ا رتش اوکراین را هدف قرار دادند.

لِبِدف دراین‌باره گفت: ساکنان نیکولایف گزارش دادند که انفجارهایی را در کارخانه۶۱ و مناطق پیرامون آن شنیده‌اند؛ جایی که تفنگداران دریایی ارتش اوکراین در آن ساکن بودند؛ قایق‌های بدون سرنشین نیز در این منطقه مونتاژ می‌شدند.

وی اشاره نکرد که در این حمله موشکی چند نفر از مزدوران ارتش اوکراین کشته شدند.

خبر مرتبط
نقش آفرینی ایران و روسیه در چینش نظم جدید/ چگونه تهران، مسکو و پکن معادلات غرب را برهم زدند؟

اقتصادنیوز: فارغ از محدودیت های اعمالی واشنگتن بر کشورهایی که در تقابل با اولویت های این بازیگر قرار گرفته اند، همکاری و هم صدایی راهبردی تهران- مسکو و پکن موجب شده تا کشورهای فوق بتوانند فارغ از هزینه های اعمالی، قدرت و نفوذ خود را گسترش دهند، این گزاره ای هولناک برای غرب است.

وزارت دفاع روسیه دیروز شنبه نیز پ در گزارش روزانه خود اعلام کرد که واحدهای بخش غرب نیروهای مسلح روسیه ۹ حمله ارتش اوکراین را دفع کردند. واحدهای یگان جنوب روسیه، دو منطقه جدید در دونتسک را آزاد کردند و موفق به بهبود مواضع خود در این محور شدند.

بنا به گزارش وزارت دفاع روسیه، در درگیری در محور غرب، ارتش اوکراین بیش از ۲۵۵ نظامی خود را از دست داد.

خبر مرتبط
پهپادهای روسی کار دست اوکراین داد/ خروج تانک‌های آمریکایی آبرامرز از خط مقدم جنگ با روسیه

اقتصادنیوز: مقامات ارشد ارتش آمریکا در گفتگویی ناشناس با یک خبرگزاری از تصمیم اوکراین برای خارج کردن تانک‌های آمریکایی آبرامرز از خط مقدم نبرد با روسیه به دلیل آسیب پذیری بالای آنها در برابر پهپادهای روسی خبر دادند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که واحدهای شرق نیروهای مسلح روسیه، با بهبود موضع نظامی خود در این منطقه دو تانک ارتش اوکراین را نیز منهدم کردند. اوکراین حدود ۸۲۵ نیروی نظامی خود را از دست داد

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی