هیاتی از حماس فردا وارد قاهره می‌شود

کدخبر: ۶۴۳۴۲۳
اقتصادنیوز: منابع خبری گزارش دادند که هیاتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) فردا (دوشنبه) راهی قاهره خواهد شد.
هیاتی از حماس فردا وارد قاهره می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع عالی‌رتبه در جنبش حماس گزارش داد که هیاتی از این جنبش فردا(دوشنبه) به قاهره خواهد رفت تا درمورد برقراری آتش‌بس رایزنی کند.

برخی منابع در گفت‌وگو با شبکه الشرق عربستان ضمن تایید این خبر اعلام کردند که پیشنهاد جدید مصر شاهد پیشرفت‌هایی در زمینه بازگشت ساکنان غزه به شمال این منطقه است.

خبر مرتبط
شرط جدید حماس برای پذیرش آتش بس/ تل آویو شفاف پاسخ دهد!

اقتصادنیوز: یکی از رهبران مقاومت فلسطین با اشاره به اینکه حماس هنوز پاسخ قطعی خود را به پیشنهاد رژیم صهیونیستی در مذاکرات نداده است تاکید کرد که حماس در صورتی این پیشنهاد را می‌پذیرد که تغییرات اساسی در آن ایجاد شود.

این منابع تاکید کردند: در مساله عقب‌نشینی ارتش اسرائیل نیز شاهد پیشرفت‌هایی بودیم؛ بر اساس این پیشنهاد، ارتش اسرائیل در ابتدا به فاصله ۵۰۰ متر از خیابان الرشید فاصله خواهد گرفت، این درحالی است که حماس خواهان فاصله ۳.۷ کیلومتری است اما مصری ها پیشنهادی دادند تا حد مناسب اجرا شود.

خبر مرتبط
پیام مهم رهبران مقاومت به مذاکره کنندگان حماس/ در رفح می جنگیم؛ امتیاز ندهید

اقتصادنیوز: روزنامه عرب زبان رای الیوم نوشت: رهبران مقاومت در غزه با ارسال پیام‌هایی، به مذاکره کنندگان حماس اطلاع داده اند که آمادگی کامل برای نبرد در رفح دارند و آنها نباید امتیازی در قبال ممانعت از نبرد در این منطقه بدهند.

این خبر در حالی منتشر می شود که وزارت بهداشت غزه جدیدترین آمار شهدا و مجروحان جنایت‌های رژیم صهیونیستی را امروز منتشر و اعلام کرد: از هفتم اکتبر تاکنون، ۳۴ هزار و ۴۵۴ نفر در نوار غزه شهید و ۷۷ هزار و ۵۷۵ نفر هم مجروح شدند.

 پس از گذشت ۲۰۵ روز از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

خبر مرتبط
ارسال پاسخ رسمی تل‌آویو به مواضع حماس درباره مذاکرات

معاون رئیس جنبش حماس در نوار غزه اعلام کرد که پاسخ رسمی اسرائیل به موضع جنبش حماس در مورد مذاکرات را دریافت کردیم.

رژیم اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۲۰۵ روز نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی