دستگیری عوامل داعش در پی عملیات سراسری ضدتروریستی در ترکیه

کدخبر: ۶۴۳۴۳۵
اقتصادنیوز: در عملیات سراسری ضدتروریستی در ترکیه در روز یکشنبه ده‌ها نفر وابسته به گروه داعش دستگیر شدند.
دستگیری عوامل داعش در پی عملیات سراسری ضدتروریستی در ترکیه
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پلیس و ژاندارمری ترکیه روز یکشنبه عملیات‌های مشترک در 29 استان علیه گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» از شهرهای «استانبول» تا «آغری» در شرق ترکیه انجام داد.به نوشته روزنامه «دیلی صباح» برخی از مظنونان به انجام تبلیغات به نفع پ‌ک‌ک در شبکه‌های اجتماعی و متهم هستند.
خبر مرتبط
عملیات ضربت در ترکیه/ 36 داعشی دستگیر شدند

اقتصادنیوز: وزیر کشور ترکیه اعلام کرد ۳۶ نفر به اتهام داشتن ارتباط با تروریست‌های داعش و کمک اقتصادی و لجستیکی به تروریست‌ها بازداشت شدند.

وزارت کشور ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مظنونان وبگاه‌های خبری و همچنین حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را در ستایش از این گروه اداره می‌کردند. در این عملیات ضد تروریستی گسترده شمار زیادی تپانچه، تفنگ و مدارک دیجیتالی غیرمجاز کشف و ضبط شد. 147 نفر نیز مظنون به فعالیت برای داعش دستگیر شدند. این عملیات بخشی از تلاش‌ها برای از بین بردن حضور پ‌ک‌ک در مرزهای ترکیه، همزمان با حملات هوایی ترکیه در سوریه و عراق علیه اعضای این گروه تروریستی است .وزارت دفاع ترکیه نیز روز یکشنبه اعلام کرد که دو عضو پ‌ک‌ک در عملیات نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق و یک تروریست دیگر نیز در منطقه‌ای در شمال سوریه کشته شدند.آنکارا قصد دارد در تابستان امسال حمله جدیدی را علیه تروریست‌ها انجام دهد و به دنبال همکاری با عراق در قالب اتاق عملیات مشترک است.

خبر مرتبط
داعش مسئولیت حمله به کابل را بر عهده گرفت

اقتصادنیوز: گروه تروریستی داعش ضمن قبول مسئولیت حمله شب گذشته کابل گفت هدف این حمله شیعیان و طالبان بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی