طالبان تفاهم نامه دو میلیون دلاری امضا کرد

کدخبر: ۶۴۳۵۴۹
اقتصادنیوز: پنج تفاهمنامه همکاری به ارزش بیش از ۲ میلیون دلار میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان طالبان و موسسات دیگر به امضاء رسید.
طالبان تفاهم نامه دو میلیون دلاری امضا کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پنج تفاهمنامه همکاری به ارزش بیش از ۲ میلیون دلار میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان طالبان و موسسات احیای صحت و جامعه افغانی، همکاری جامعه انسانی، اکتید، انکشافی و اجتماعی رازی و شورای مهاجرت ناروی به امضاء رسید.

دفتر رسانه های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ارسال خبرنامه ای اعلام کرد بر اساس این تفاهمنامه ها مبلغ متذکره دربخش های توزیع پول نقد به خانواده های مستحق در شماری از ولایت ها، دربخش ترمیم واعمار خانه ها ، ساخت سرپناه ها، شبکه آبرسانی، حفر۶ حلقه چاه با سیستم سولری و توزیع بسته های صحی و غذایی از سوی موسسات یاد شده به مصرف خواهد رسید. 

خبر مرتبط
مذاکره کنندگان ایرانی بلد نیستند با طالبان درباره حقابه هیرمند گفتگو کنند

روزنامه فرهیختگان نوشت: مذاکره‌کنندگان ایرانی بلد نیستند که یک مذاکره برد-برد با دولت افغانستان و طالبان انجام دهند که ورود آب به ایران درنهایت به نفع هر سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان خواهد بود.

این تفاهمنامه ها توسط عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان طالبان و نمایندگان موسسات یاد شده امضا شده است.

خبر مرتبط
روسیه پشت طالبان درآمد+جزئیات

اقتصادنیوز: نماینده ویژه ‌روسیه در امور افغانستان گفت که مسکو خواستار واگذاری کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد به طالبان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی