شرط حماس برای توافق مشخص شد

کدخبر: ۶۴۳۵۶۱
اقتصادنیوز: یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با بیان اینکه هر توافقی با صهیونیست‌ها باید توقف تجاوزها به نوار غزه را شامل شود، تاکید کرد که این جنبش تسلیم فشارهای آمریکا نخواهد شد.
شرط حماس برای توافق مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سامی ابوزهری از رهبران جنبش حماس در اظهاراتی گفت: هرگونه توافقی را که توقف تجاوزها به غزه را تضمین نکند، نمی‌پذیریم.

وی اضافه کرد: به برادران مصری و قطری تاکید کردیم که در رسیدن به توافق جدی هستیم، اما تسلیم هرگونه فشار آمریکایی نخواهیم شد.

ابو زهری افزود: در معرض هیچ گونه فشار و یا دیکته از سوی برادران مصری و قطری نیستیم.

در همین حال، عزت الرشق یکی دیگر از اعضای ارشد جنبش حماس بامداد دوشنبه تأکید کرد که این جنبش تاکنون پاسخی به جوابیه رژیم صهیونیستی درباره مذاکره برای تبادل اسرا نداده است.

خبر مرتبط
واکنش حماس به یک شایعه: پاسخی به طرح جدید تبادل اسرا نداده‌ایم

یکی از اعضای ارشد جنبش حماس تاکید کرد که پاسخ به جوابیه اسرائیل درباره مذاکره برای تبادل اسرا همچنان در حال بررسی است.

وی افزود: آنچه برخی رسانه‌های اسرائیلی از انتشار این جوابیه منتشر کرده‌اند، با هدف تشویش اذهان و آشوب آفرینی انجام شده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که قرار است امروز هیاتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) راهی قاهره شود تا درمورد برقراری آتش‌بس رایزنی کند.

خبر مرتبط
اولین واکنش حماس به ادعای خروج رهبرانش از غزه

اقتصادنیوز: حماس خبرهای منتشر شده درباره احتمال خروج برخی از رهبران این جنبش از غزه را تکذیب کرد.

برخی منابع در گفت‌وگو با شبکه الشرق عربستان ضمن تایید این خبر اعلام کردند که پیشنهاد جدید مصر شاهد پیشرفت‌هایی در زمینه بازگشت ساکنان غزه به شمال این منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی