جبهه مردمی برای آزادی فلسطین به انگلیس هشدار داد

کدخبر: ۶۴۳۵۶۳
اقتصادنیوز: جبهه مردمی برای آزادی فلسطین به انگلیس هشدار داد که از استقرار نظامیان خود در نوار غزه خودداری کند زیرا در غیر اینصورت آنها از سوی رزمندگان مقاومت هدف قرار خواهند گرفت.
جبهه مردمی برای آزادی فلسطین به انگلیس هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با صدور بیانیه ای افزود: به انگلیس یا هر کشور دیگری نسبت به استقرار نیرو در زمین یا سواحل نوار غزه هشدار می دهیم زیرا با آنها به عنوان نیروهای اشغالگر برخورد خواهیم کرد و آنها اهداف قانونی برای مقاومت خواهند بود.

این بیانیه اضافه کرد: توجیهات اعزام این نیروها برای کمک رسانی [به مردم غزه] دروغی است که هیچکس را فریب نمی دهد و حضور نیروهای نظامی خارجی در غزه برای اهداف شوم استعماری و حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین افزود: هر کسی که می‌خواهد به مردم ما کمک کند باید برای توقف حملات، شکستن محاصره و وارد شدن کمک‌های امدادی از طریق گذرگاه‌های رسمی در نوار غزه و تحت مدیریت و نظارت فلسطینی، فشار آورد.

خبر مرتبط
شب خونین غزه؛ 22 شهید در حملات گسترده هوایی و توپخانه‌ای ارتش اسرائیل

در حملات سنگین توپخانه‌های و هوایی شب گذشته اسرائیل به شهر رفح در جنوب و همچنین مناطق مرکزی باریکه غزه، ۲۲ تن شهید و چندین فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

روزنامه گاردین دیروز (یکشنبه) به نقل از یک منبع نزدیک به وزارت دفاع انگلیس ادعا کرد که دولت لندن در حال بررسی طرحی است که نیروهای این کشور را برای توزیع کمک‌های امدادی به غزه اعزام کند.

بر اساس ادعای گاردین، در صورت اجرای این طرح، نظامیان انگلیسی وظیفه خواهند داشت تا کامیون‌های حامل کمک‌های امدادی را از اسکله غول‌پیکری که ارتش آمریکا قرار است احداث کند، اسکورت کنند.

خبر مرتبط
سندرز به نتانیاهو تاخت!/اقدامات اسرائیل در غزه قطعاً پاکسازی قومی است

اقتصادنیوز: سناتور آمریکایی در گفت وگو با شبکه «سی ان ان»، نخست وزیر اسرائیل را به نسل‌کشی در نوار غزه متهم کرد.

به نوشته گاردین، ساخت این اسکله قرار است ماه آینده میلادی در شرق دریای مدیترانه تکمیل و سپس به سمت ساحل غزه منتقل شود.

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی طی بیش از شش ماه کشتار گسترده‌ای را در نوار غزه به راه‌ انداخته و از ورود گسترده کمک‌های امدادی و انسانی به آنجا جلوگیری می کند. برخی کشورهای عربی و غربی مقادیر اندکی کمک را از طریق هوایی برای مردم نوار غزه به ویژه در شمال این منطقه ریخته‌اند که جوابگوی نیاز گسترده مردم نیست. کمک های ورودی به نوار غزه از برخی گذرگاهها در سایه محدودیت های شدید اعمال شده از سوی صهیونیستها، بسیار اندک و جوابگوی نیازهای گسترده نیست.

فلسطینی‌ها و حامیان آنها نیز ارسال این کمک‌ها را اهانت به مردم فلسطین دانسته و بر لزوم فشار بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی گذرگاه‌های زمینی نوار غزه تاکید می‌کنند.

در همین حال، شماری از محافل فلسطینی نیز درباره اهداف پنهانی احداث اسکله در نوار غزه از سوی آمریکا به بهانه کمک رسانی از طریق دریا به این منطقه هشدار می دهند و آن را در راستای حضور نظامیان خارجی در نوار غزه برای تامین امنیت رژیم اسرائیل می دانند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه پیش قطعنامه‌ای را در حمایت از برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه برای انتقال فوری کمک‌های بشردوستانه تصویب کرد؛ اما رژیم صهیونیستی با حمایت تمام واشنگتن این قطعنامه را نادیده گرفت و به کشتار مردم فلسطین ادامه می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی