صنعا: آمریکا است که مانع صلح در یمن می‌شود

کدخبر: ۶۴۳۷۳۶
اقتصادنیوز: یک مقام در وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن درباره دریای سرخ بر سر آن توافق کرده‌اند، هیچ ارتباطی با رخدادهای غزه ندارد و آمریکا و انگلیس نباید هیچ دخالتی در آن داشته باشند.
صنعا: آمریکا است که مانع صلح در یمن می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک مقام در وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن دوشنبه شب تاکید کرد که عملیات دریایی نیروهای مسلح این کشور در راستای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.

المسیره گزارش داد، یک مقام در وزارت خارجه یمن گفت که عملیات دریایی نیروهای مسلح این کشور، با هدف اعمال فشار برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است و ارتباطی با پرونده حل و فصل بحران یمن ندارد.

این مقام افزود: نقشه‌ای که با طرف عربستانی درباره دریای سرخ بر سر آن توافق کرده‌اند، هیچ ارتباطی با رخدادهای غزه ندارد و آمریکا و انگلیس نباید هیچ دخالتی در آن داشته باشند.

خبر مرتبط
افشاگری درباره هدف اصلی سفر بلینکن به ریاض

اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان فاش کرد سفر بلینکن به عربستان برای فراهم کردن زمینه سازش ریاض تل‌آویو انجام شده است.

این مقام تأکید کرد: این آمریکا است که مانع صلح در یمن می‌شود و از توقف کشتار جنایتکارانه در غزه جلوگیری می‌کند.

وی در پایان با تاکید براینکه آمریکا مانعی بر سر راه اراده همه ملت‌های جهان از جمله ملت خودش است، تصریح کرد: درحالیکه ملت آمریکا مخالف مشارکت دولت جو بایدن در جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت غزه هستند اما آنها به جای اینکه این مطالبات را رفع کنند به صورت وحشیانه به سرکوب دانشجویان روی آورده‌اند که این موضوع نشانگر دروغ بودن شعارهای آمریکا درباره دموکراسی است.

به گزارش ایرنا، ارتش یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی آمریکایی و انگلیسی و صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را دریای سرخ هدف قرار دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی