دغدغه تازه کابینه نتانیاهو/ فرار جوانان اسرائیلی از جنگ؛ تنش‌ها ادامه دارد

کدخبر: ۶۴۴۰۹۵
اقتصادنیوز: تنش‌ها بین سران اسرائیل درباره خدمت اجباری یهودیان ارتدکس (حریدی) ادامه دارد و رهبر ائتلاف مخالفان در کنست(پارلمان) خواستار اعزام فوری جوانان حریدی به خدمت وظیفه شد.
دغدغه تازه کابینه نتانیاهو/ فرار جوانان اسرائیلی از جنگ؛ تنش‌ها ادامه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فرار جوانان صهیونیست از میدان جنگ ادامه دارد و در شرایطی که رژیم صهیونیستی در جبهه‌های مختلف جنگ، با کمبود نیرو مواجه است، کماکان جوانان ارتدکس حریدی از انجام خدمت اجباری خودداری می کنند.

موضوع اعزام جوانان ارتدکس حریدی به خدمت اجباری موجب تشدید تنش ها بین سران رژیم صهیونیستی شده و در حالی که کابینه راست‌گرای حاکم، این موضوع را مسکوت گذاشته است، مخالفان خواهان اعزام این جوانان به خدمت اجباری هستند.

خبر مرتبط
اسرائیل عقب کشید؟/ درخواست جنجال‌برانگیز لاپید

اقتصادنیوز: رهبر اپوزیسیون اسرائیل خواستار توافق مبادله اسرا با حماس حتی در صورت توقف جنگ جاری در نوار غزه شد.

«یائیر لاپید» رهبر ائتلاف مخالفان در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه طی پیامی در ایکس(توئیتر سابق) اعلام کرد: کابینه حاکم باید فورا و بدون وقت کشی بیشتر، جوانان ارتدکس حریدی را به خدمت اجباری اعزام کند.

وی با اشاره به حقوق ماهانه پرداختی به جوانان ارتدکس حریدی، جهت تحصیل علوم توراتی، گفت: آنها که خدمت اجباری را انجام ندهند، نباید پولی هم از کابینه دریافت کنند.

این مقام صهیونیست، احزاب ارتدکس متحد نتانیاهو در کابینه ائتلافی حاکم را تمسخر کرد و افزود: نمی توانیم بگوییم با هم پیروز می شویم، ولی برای پیروزی کاری نکنیم!

خبر مرتبط
لاپید هشدار داد/ فروپاشی اسرائیل نزدیک است

اقتصادنیوز: رئیس جریان مخالف رژیم صهیونیستی از عملکرد نخست وزیر این رژیم در قبال جنگ غزه انتقاد کرد.

موضوع خدمت وظیفه حریدی ها از جمله پیچیده ترین مشکلاتی است که رژیم صهیونیستی از زمان اعلام موجودیت جعلی خود با آن مواجه بوده و این امر، باعث ایجاد مشکلات سیاسی بزرگی بین جریانات سیاسی راست‌گرا و چپ‌گرای این رژیم و شکاف های عمیقی بین "اسرائیلی های" سکولارها و ارتدوکس حریدی در سرزمین های اشغالی شده است.

سکولارها و چپ‌گرایان خواستار وادار کردن آنها به وظیفه اجباری هستند و راست‌گرایان ضمن دفاع از آنها، از وادار کردن آنها به انجام این کار خودداری می کنند.

حریدی ها هم اکنون خدمت وظیفه نمی روند و عمر خود را در مدارس دینی می گذارنند. جریان های چپ گرا و سکولار بدنبال تصویب قانونی برای لغو معافیت آنها از خدمت وظیفه هستند که با مقاومت حریدی ها و احزاب وابسته به آنها رو به رو شده است.

بحث بر سر این قانون یکی از بحران هایی کابینه کنونی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید