تظاهرات صدها دانشجو در لبنان در حمایت از غزه

کدخبر: ۶۴۴۱۵۴
اقتصادنیوز: با گسترش اعتراضات دانشجویان جهان علیه رژیم صهیونیستی در دفاع از مردم مظلوم غزه، دانشجویان لبنان هم به جمع معترضان پیوستند.
تظاهرات صدها دانشجو در لبنان در حمایت از غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صدها دانشجو در بسیاری از دانشگاه‌های لبنان در حمایت از غزه تظاهرات کردند و به جنبش جهانی فعلی پیوستند که بر دانشگاه‌ها فشار می‌آورد تا از همکاری با شرکت‌هایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند، صرف نظر کنند.

نشنال گزارش داد، این تظاهرات هماهنگ در سراسر لبنان از جمله در دانشگاه آمریکایی بیروت، دانشگاه آمریکایی لبنان، دانشگاه بین المللی لبنان در بیروت، دانشگاه سنت جوزف در بیروت و دانشگاه روح القدس کاسلیک برگزار شد.

خبر مرتبط
موج اعتراض دانشجویی حامیان فلسطین به دانشگاه‌های ژاپن رسید

اقتصادنیوز: در ادامه اعتراضات جهانی به جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان در غزه، دانشجویان دانشگاه «واسدا» در توکیو در حمایت از فلسطینیان تظاهرات برپا کردند.

در بیانیه سازمان دهندگان تظاهرات آمده است: در برخی از مؤسسات، مانند دانشگاه آمریکایی بیروت، دانشجویان از مدیریت مدرسه خواستند تا به تمام روابط اقتصادی «با شرکت ها و مؤسسات همدست در اشغال فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی» پایان دهد.

یکی از معترضان که نمی خواست نامش فاش شود، گفت: یکی از خواسته های اصلی ما شفافیت در مورد سرمایه گذاری‌های مالی دانشگاه آمریکایی بیروت است زیرا نمی‌دانیم پول شهریه ما به کجا می رود. 

اضافه شدن دانشجویان لبنان به جمع معترضان صهیونیست

این دانشجو ادامه داد: اکنون تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که برخی برندها را تحریم کنیم. اما اگر شفافیت مالی از دانشگاه داشته باشیم، می‌توانیم بدانیم از کجا باید تقاضای واگذاری کنیم.

دانشجویان این دانشگاه خواستار بایکوت و واگذاری شرکت "هیولت پاکارد"(hp) بودند که خدمات و فناوری را به ارتش اسرائیل ارائه می‌کند. زیرا دانشگاه آمریکایی بیروت به لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های (hp) متکی است و ما نمی‌خواهیم از فناوری هایی استفاده کنیم که سرمایه یک نسل کشی را تامین می‌کند. 

در حال حاضر، اردوگاه‌های دانشگاهی و راهپیمایی‌های همبستگی در ایالات متحده و سایر کشورهای غربی با سرکوب شدید روبرو شده است، زیرا این جنبش دانشجویی در حال گسترش است و صدها نفر در سراسر جهان به دلیل فعالیت‌های حامی فلسطین دستگیر یا تعلیق شده‌اند.

حدود ۲۰ سرباز ارتش لبنان به ورودی اصلی دانشگاه آمریکایی بیروت که در آن تظاهرات دانشگاه در حال برگزاری بود اعزام شدند. آنها در حالی که دانشجویان شعار می‌دادند «می‌خواهیم بدانیم پول‌هایمان به کجا می‌رود» وارد دانشگاه شدند ولی هیچ اقدامی برای سرکوب اعتراضات نکردند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی