مخالفت تشکیلات خودگردان فلسطین با آزادی یک زندانی / مروان‌البرغوثی کیست؟

کدخبر: ۶۴۴۸۹۵
تشکیلات خودگردان فلسطین با آزادی «مروان البرغوثی» از رهبران جنبش فتح مخالف است.
مخالفت تشکیلات خودگردان فلسطین با آزادی یک زندانی / مروان‌البرغوثی کیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که تشکیلات خودگردان فلسطین از آمریکا و رژیم صهیونیستی خواسته است تا اجازه آزادی اسیر مروان البرغوثی از زندان‌های صهیونیستی را ندهند.

این منابع افزودند که علت این درخواست این است که البرغوثی تهدیدی برای رهبری محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواهد بود و حماس بر آزادی او در جریان مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی، مصمم است.

پیش تر کانال ۱۱ رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که تل آویو با آزادی مروان البرغوثی بنا به درخواست حماس مخالفتی ندارد اما مخالف انتقال وی به کرانه باختری است و می‌خواهد که او به غزه منتقل شود.

در همین رابطه روزنامه عبری‌ زبان هاآرتص، نوشت: دادگاه (رژیم) اسرائیل درخواست مروان البرغوثی اسیر فلسطینی برای تسهیل شرایطش در زندان را قاطعانه رد کرد.

البرغوثی در سال ۲۰۰۲ به اتهام تشکیل گردان‌های شهدای الاقصی بازداشت و توسط دادگاه رژیم صهیونیستی به پنج بار حبس ابد محکوم شد. البرغوثی در سال ۲۰۲۱ تصمیم گرفته بود که از پشت میله‌های زندان در انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین شرکت کند اما این انتخابات به دلیل اختلافات برگزار نشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی