بازداتش دو تبعه آمریکایی در روسیه/ اتهام سیاسی مطرح نیست

کدخبر: ۶۴۵۳۶۷
روسیه دو تبعه آمریکایی را بازداشت کرد.
بازداتش دو تبعه آمریکایی در روسیه/ اتهام سیاسی مطرح نیست

 مقامات روسیه تائید کردند که دو تبعه آمریکایی را که یکی از آنها سرباز است در دو پرونده جداگانه، بازداشت کرده‌اند.دفتر منطقه‌ای وزارت کشور روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک سرباز آمریکایی به اتهام دزدی از سوی دادگاه ولادیووستوک (Vladivostok) در شرق دور روسیه بازداشت شده است.

وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد که این پرونده فاکتور سیاسی نداشته و اتهام جاسوسی در آن مطرح نبوده است.

رویترز نوشت: پرونده‌های جنایی علیه آمریکایی‌ها در روسیه در سال‌های گذشته اهمیت دیپلماتیک یافته‌اند از جمله پرونده مواد مخدر علیه «بریتنی گرینر» ستاره بسکتبال که سال گذشته در تبادل زندانیان آزاد شد و پرونده جاسوسی علیه «ایوان گرشکویچ» خبرنگار وال استریت ژورنال که وی و کارفرمایش آن را رد می‌کنند.

خبرگزاری ریانووستی نیز نوشت که دادگاه روسیه هویت سرباز آمریکایی را «گوردن بلک» معرفی و اعلام کرده وی دست کم تا ۲ ژوئیه (۱۲ تیر) در این کشور بازداشت خواهد بود. مقام‌های آمریکایی با تائید بازداشت بلک در روسیه گفتند که بازداشت او به اتهام دزدی کردن از یک زن رخ داده است. ارتش آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که از بازداشت این سرباز در خاک روسیه مطلع شده است، اما هویت وی را فاش نکرد.

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود نیز در این باره گفت که این سرباز در کره جنوبی مستقر بوده و بدون اطلاع به مافوق‌های خود به روسیه سفر کرده است. دادگاه مسکو همچنین در پرونده جداگانه‌ای اعلام کرد که یک شهروند آمریکایی به نام «ویلیام راسل نایکام» را به مدت ۱۰ روز به دلیل «اغتشاش گری‌های کوچک» بازداشت کرده است. دادگاه مسکو اعلام کرد که فرد مذکور پس از مصرف نوشیدنی‌های الکی در بی احترامی آشکار به جامعه، شهروندان و نظم عمومی شرکت داشته است.

 

171125787

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی