در توافق غزه میانجیگر بی‌طرف در مسائل انسانی هستیم

کدخبر: ۶۴۵۳۹۸
اقتصادنیوز: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ هرگونه حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه را فاجعه بار خواند.
در توافق غزه میانجیگر بی‌طرف در مسائل انسانی هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که نسبت به هرگونه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح هشدار می‌دهد زیرا این امر خطری فاجعه‌بار برای ساکنان غیرنظامی به همراه خواهد داشت.

این کمیته تاکید کرد: ما خواهان محافظت از غیرنظامیان در نوار غزه و تضمین دستیابی آن‌ها به نیازهای اساسی زندگی هستیم.

این کمیته افزود: ما آماده ایفای نقش میانجیگر بی‌طرف در مسائل انسانی در هرگونه توافقی درباره نوار غزه هستیم.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، تهاجم زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از روز سه‌شنبه بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است.

خبر مرتبط
واشنگتن ارسال مهمات به تل آویو را پس از حمله رفح متوقف کرد؟

اقتصادنیوز: یکی از مقامات ارشد آمریکایی گفت پس از آنکه رژیم صهیونیستی نتوانست نگرانی‌های واشنگتن را نسبت به حمله احتمالی به رفح در نظر بگیرد، آمریکا ارسال محموله‌ای از بمب‌ها را به این رژیم متوقف کرده است.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم صهیونیستی ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

در همین راستا،آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای هشدار داد که حمله تمام عیار رژیم صهیونیستی به رفح، فاجعه انسانی به بار خواهد آورد و اشتباهی راهبردی است.

خبر مرتبط
عجز اسرائیل از کنترل رفح/ درخواست از شرکت آمریکایی

اقتصادنیوز: روزنامه عبری زبان «هاآرتص» نوشت که پس از پایان عملیات نظامی اشغالگران در رفح در جنوب نوار غزه، یک شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی مدیریت گذرگاه مرزی رفح با مصر را بر عهده می‌گیرد.

دبیر کل سازمان ملل در این بیانیه از رژیم صهیونیستی و جنبش حماس خواست تا به توافق آتش بس دست یابند و از تهاجم کامل این رژیم به رفح جلوگیری کنند.

گوترش برهه کنونی را لحظه تعیین کننده‌ای برای مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی و سرنوشت کل منطقه خواند.

این مقام سازمان ملل در این بیانیه‌ هشدار داد: بدون آتش بس، آزادی اسرای اسرائیلی در غزه در کار نخواهد بود و باعث حمله ویرانگر در رفح خواهد شد.

گوترش در ادامه این بیانیه، حمله تمام عیار به رفح را فاجعه انسانی، اشتباهی راهبردی، فاجعه سیاسی و کابوس بشردوستانه توصیف کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه