حمله تانک های اسرائیل به رفح محکوم شد

کدخبر: ۶۴۵۴۱۷
اقتصادنیوز: الازهر حمله ارتش رژیم صهیونیستی به گذرگاه زمینی رفح را محکوم کرد و آن را تلاشی برای محاصره کامل غزه و قطع ارتباط آن با جهان خارج دانست.
حمله تانک های اسرائیل به رفح محکوم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، الازهر در بیانیه‌ای حمله تانک‌های رژیم صهیونیستی به بخش فلسطینی گذرگاه زمینی رفح را محکوم و اعلام کرد: آنچه اتفاق می‌افتد تلاش برای حمله کامل به شهر رفح و محاصره کامل نوار غزه و جدا کردن آن به طور کامل از جهان خارج از طریق بستن آخرین گذرگاه است. این تجاوز یک جنایت جنگی است که در مقابل چشم و گوش تمام جهان اتفاق می‌افتد و به جنایت‌های وحشیانه رژیم اشغالگر که از بیش از ۲۰۰ روز پیش ادامه دارد، اضافه می‌شود. این حمله در راستای تشدید تنش از سوی رژیم صهیونیستی در شهر رفح است که آخرین پناهگاه غیرنظامیان فلسطینی است.

به نقل از المیادین، در بیانیه الازهر آمده است: این عملیات به ارتکاب کشتارهای جدید و شهید شدن تعداد بیشتری از فلسطینی‌ها در سایه سکوت بین‌المللی و ناتوانی بی‌سابقه جهانی منجر می‌شود چرا که جهان ما اکنون با سیاست یک بام و دو هوا و قوانین جنگل اداره می‌شود.

الازهر از جامعه بین‌المللی و سازمان‌ها و تمام طرف‌های فعال خواست به مسؤولیت‌های خود در قبال توقف جنایت‌های وحشیانه رژیم اشغالگر و تلاش برای رفع محاصره نوار غزه عمل کنند.

خبر مرتبط
یک نوزاد فلسطینی امروز در رفح شهید شد+ فیلم

اقتصادنیوز: در بمباران بامداد امروز رژیم صهیونیستی در رفح یک نوزاد فلسطینی به شهادت رسید.

الازهر خواهان توقف طرح‌های رژیم اشغالگر برای محاصره و گرسنگی و محبوس کردن ۲ میلیون غیرنظامی بی‌گناه و بازداشتن رژیم اشغالگر از اجرای طرح جنایتکارانه خود برای یورش به رفح شد.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه ۶ مه، عملیات نظامی خود را در شهر رفح آغاز کرد و سه‌شنبه اعلام کرد کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفته و جاده بین گذرگاه و صلاح‌الدین را بسته است.

خبر مرتبط
واشنگتن ارسال مهمات به تل آویو را پس از حمله رفح متوقف کرد؟

اقتصادنیوز: یکی از مقامات ارشد آمریکایی گفت پس از آنکه رژیم صهیونیستی نتوانست نگرانی‌های واشنگتن را نسبت به حمله احتمالی به رفح در نظر بگیرد، آمریکا ارسال محموله‌ای از بمب‌ها را به این رژیم متوقف کرده است.

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در شامگاه دوشنبه در حالی رخ داد که پیش از آن جنبش حماس در بیانیه‌ای از موافقت «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش با طرح قطر و مصر برای آتش‌بس در غزه خبر داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید