ظهور نتایج مقاومت/ ۵ کشور اروپایی فلسطین را به رسمیت می‌شناسند+ جزییات

کدخبر: ۶۴۵۶۱۲
اقتصادنیوز: منابع خبری اعلام کردند، برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله ایرلند و اسپانیا در حال بررسی به رسمیت شناختن کشور فلسطین در روز ۲۱ ماه مه هستند.
ظهور نتایج مقاومت/ ۵ کشور اروپایی فلسطین را به رسمیت می‌شناسند+ جزییات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، تماس‌ها میان ایرلند، اسپانیا، اسلوونی و مالت درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین افزایش یافته است.

خبر مرتبط
بازداشت ده‌ها فلسطینی در کرانه باختری

اقتصادنیوز: نظامیان اسرائیلی به چندین شهر و شهرک در کرانه باختری اشغالی یورش بردند و پس از بازرسی تعدادی از منازل، ده‌ها فلسطینی را بازداشت کردند.

شبکه رادیویی و تلویزیونی ایرلند گزارش کرد، سخنگوی «مایکل مارتن» معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه و دفاع ایرلند گفته این مذاکرات در حال حاضر ادامه دارد.

طبق این گزارش، برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله ایرلند و اسپانیا در ۲۱ ماه مه به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اعلام خواهند کرد.

روشن است که ایرلند، اسلوونی، مالت و نروژ حامی طرحی هستند که اسپانیا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین رهبری می‌کند.

کشور فلسطین در حال حاضر از سوی هشت عضو اتحادیه اروپا شامل بلغارستان، لهستان، چک، رومانی، اسلواکی، مجارستان، قبرس و سوئد به رسمیت شناخته شده است.

«جوزب بورل»، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش‌بینی می‌کند برخی از کشورهای عضو این اتحادیه فلسطین را به رسمیت بشناسند.

کشورهای عربی و اتحادیه اروپا طی نشستی در نوامبر گذشته به میزبانی اسپانیا توافق کردند که راه حل دو کشوری تنها راه برای خاتمه دادن به درگیری‌های میان فلسطین و رژیم رژیم صهیونیستی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید