اوکراین روی دور بدشانسی/ این کشور ارسال کمک‌های تسلیحاتی را کنسل کرد

کدخبر: ۶۴۵۶۵۶
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر یونان گفت، این کشور قصد ندارد سامانه‌های پدافند هوایی اس-۳۰۰ و پاتریوت را به اوکراین بفرستد زیرا آنها «برای حفاظت از یونان مهم» هستند.
اوکراین روی دور بدشانسی/ این کشور ارسال کمک‌های تسلیحاتی را کنسل کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «کریاکوس میتسوتاکیس»، نخست‌وزیر یونان طی مصاحبه‌ای با یک پایگاه خبری یونانی بیان کرد: «حس می‌شود که اوکراین در حال شکست است و روسیه در بسیاری از جبهه‌ها در حال پیشروی می‌باشد و اوکراینی‌ها دائما درخواست سلاح می‌کنند و پیشتر پرسیده‌اند که چرا آتن نمی‌تواند سیستم‌های پاتریوت را به کی‌یف منتقل کند.»

خبر مرتبط
ناتو آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت/ اعزام نیرو منتفی است!

اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو اعلام کرد این سازمان هیچ برنامه‌ای برای اعزام سرباز به اوکراین ندارد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، سیستم‌های پاتریوت پیشتر به عربستان سعودی فرستاده شده بودند، جایی که هیچ تهدیدی فوری وجود ندارد.

نخست‌وزیر یونان افزود: «پاتریوت به دلایل ژئوپلیتیکی در عربستان سعودی است زیرا ما می‌خواهیم در آن منطقه حضور داشته باشیم، جایی که ناآرامی‌های زیادی نیز وجود دارد. ما هم‌چنین یک ناو به دریای سرخ فرستادیم زیرا نسبت به آزادی دریانوردی مشتاق هستیم.»

خبر مرتبط
اتحادیه اروپا برای دارایی‌های روسیه نقشه کشید/ دارایی‌ها به نفع اوکراین بلوکه می‌شود!

اقتصادنیوز: کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره صرف قسمت زیادی از سود حاصل از دارایی‌های بلوکه شده روسیه برای تقویت دفاع اوکراین توافق کردند.

او تاکید کرد: «یونان سیستم‌های دفاع هوایی کوتاه برد را از بودجه مازاد دفاعی به اوکراین ارسال کرده است و این مشکلی را با ستاد کل دفاع ملی ما ایجاد نمی‌کند. و یادآور می‌شوم که یونان به هر حال باید از سیستم‌های تسلیحاتی روسیه مستقل شود.»

میتسوتاکیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تحت چه شرایطی یونان اس-۳۰۰ را به اوکراین ارسال خواهد کرد، گفت: «یونان اس-۳۰۰ را به اوکراین منتقل نخواهد کرد زیرا ما اکنون به آنها نیاز داریم.»

این درحالیست که وی ادعا کرد: «اگر اوکراین به هر طریقی شکست بخورد، تهدید روسیه به اروپا بسیار نزدیک‌تر خواهد شد. اوکراین نباید شکست بخورد.»

طی هفته‌های گذشته یک منبع آگاه به روزنامه فایننشال تایمز گفت مقامات اتحادیه اروپا و ناتو فشاری را علیه نخست‌وزیران یونان و اسپانیا وارد می‌کنند تا این کشورها سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته خود را به اوکراین بفرستند.

همزمان با اینکه نیروهای روسیه اخیرا پیشرفت چشمگیری در میدان نبرد داشته‌اند، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین از متحدان غربی درخواستی فوری مبنی بر دریافت هفت سامانه‌ دفاع هوایی دیگر را عنوان کرده است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با روزنامه فایننشال تایمز پیشتر افشا کرد که مقاماتی در اتحادیه اروپا و ناتو فشار شدید را علیه «کریاکوس میتسوتاکیس» نخست‌وزیر یونان و «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا اعمال می‌کنند تا این کشورها سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته خود را در اختیار اوکراین قرار دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی