واکنش ناتو به مانور تسلیحات هسته‌ای روسیه/ چالشی بی پروا و خطرناک!

کدخبر: ۶۴۵۶۷۹
اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو، در مصاحبه‌ای که امروز پنجشنبه منتشر شد، گفت: مانور تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی برنامه ریزی شده روسیه، «یک چالش بی پروا و خطرناک» است.
واکنش ناتو به مانور تسلیحات هسته‌ای روسیه/ چالشی بی پروا و خطرناک!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو به این روزنامه گفت: با این حال، ناتو هیچ تغییر قابل توجهی در سیاست روسیه در مورد موضوع تسلیحات هسته‌ای برای تغییر موضع خود مشاهده نکرده است.

رئیس ناتو همچنین ابراز عقیده کرد که «مسکو پیامدهای ویرانگر یک درگیری احتمالی هسته‌ای را درک می‌کند.»

خبر مرتبط
نگرانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از رزمایش هسته‌ای روسیه

اقتصادنیوز: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که این نهاد نگران رزمایش هسته‌ای روسیه است و آن را رصد می‌کند.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ستاد کل نیروهای مسلح این کشور آمادگی خود را برای رزمایش‌هایی با حضور واحدهای موشکی منطقه نظامی جنوب، هوانوردی و همچنین نیروهای دریایی آغاز کرده است.

به گفته این وزارتخانه، در طول این رزمایش، نیروهای مسلح روسیه مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را برای آماده‌سازی و استفاده از سلاح‌های هسته‌ای غیراستراتژیک تمرین خواهند کرد.

خبر مرتبط
حضور بلاروس در دومین مرحله «رزمایش‌های هسته‌ای» روسیه

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه گفت بلاروس در مرحله دوم رزمایش‌های تاکتیکی با استفاده از تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک، به روسیه ملحق خواهد شد و وزارتخانه‌های دفاع هر دو کشور چنین دستورالعمل‌هایی را دریافت کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این رزمایش را به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، مقامات بریتانیا و نماینده مجلس سنای آمریکا در مورد امکان اعزام نیروهای غربی به اوکراین مرتبط دانست.

سناریوهای احتمالی که بر اساس آن روسیه می‌تواند از نظر تئوری از تسلیحات هسته‌ای استفاده کند، در دکترین هسته‌ای روسیه تشریح شده است.

بر اساس این سند، در صورت حمله به روسیه یا متحدانش با استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی یا حمله با استفاده از سلاح‌های متعارف، زمانی که موجودیت خود این کشور تهدید شود، استفاده از این نوع سلاح‌های هسته‌ای امکان پذیر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی