وزیر کشور برنامه های اقتصادی را ابلاغ کرد

کدخبر: ۶۴۵۶۸۶
اقتصادنیوز: وزیر کشور در نامه ای به استانداران، اهداف، برنامه ها و محورهای اولویت‌دار حوزه اقتصادی استان‌ها را ابلاغ کرد.
وزیر کشور برنامه های اقتصادی را  ابلاغ کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، با توجه به ضرورت استمرار اولویت‌ها و برنامه‌های مهم اجرایی ابلاغی طی سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، اهداف و برنامه‌های سال ۱۴۰۳ در حوزه اقتصادی را در قالب ۱۶ هدف، ۲۹ برنامه و ۱۵۰ فعالیت تدوین شده توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای و با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۳ ابلاغ شده است.

در این ابلاغیه از استانداران خواسته شده تا با برنامه‌ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر لازم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در مناطق و شوراها، ستادها و کارگروه‌های تخصصی مرتبط از قبیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان، ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی، کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری، گروه کاری توسعه زنجیره‌های ارزش راهبردی استان، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان، شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی و شورای معادن، و در راستای بهبود فضای کسب و کار و تسهیل فرآیندهای اداری، اتخاذ رویکردهای تحول گرا در حوزه‌های رشد سرمایه گذاری داخلی و خارجی فعالیت‌های ابلاغی را مورد پیگری و اقدام قرار داده و در راستای اجرای آن اهتمام جدی داشته باشند.

خبر مرتبط
واکنش وزیر کشور به ادعای حمایت دولت از یک لیست انتخاباتی

اقتصادنیوز: وزیر کشور تاکید کرد که ادعای حمایت دولت از یک لیست سیاسی در مرحله دوم انتخابات مجلس شایعه‌ای برخاسته از بداخلاقی و بی‌تقوایی یا بی‌اطلاعی محض است.

مردمی‌سازی اقتصاد، تعمیق نوآوری در فرآیند خلق ارزش‌افزوده، توسعه سیستم مالی جهت تأمین مالی پویا و هدفمند فعالیت‌های اقتصادی، ارتقاءساختار حکمرانی اقتصادی، توسعه و گسترش مبادلات مرزی در استان‌های دارای بازارچه‌مرزی، ساماندهی وضعیت تأمین و توزیع کالاهای اساسی، توسعه صادرات غیرنفتی بخشی از اهداف مطرح شده در این ابلاغیه می‌باشد.

خبر مرتبط
پیام وزیر کشور در پی پیدا شدن یسنا کودک گمشده

اقتصادنیوز: احمد وحیدی وزیر کشور در پیامی از تلاش‌های نیروهای امدادی به ویژه هلال احمر برای یافتن «یسنا» کودک گمشده گلستانی تشکر کرد.

بر اساس ابلاغیه انجام شده، ملاک ارزیابی عملکرد استان‌ها در حوزه اقتصادی مبتنی بر شاخص‌های ابلاغ شده در برنامه انجام خواهد شد. از جمله برنامه‌های مورد تاکید، توجه و اهتمام به طرح توسعه زنجیره‌های ارزش راهبردی استانهاست که به عنوان برنامه تحولی در وزارت کشور در حال پیگیری است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی