رایزنی سه‌جانبه آمریکا با کره جنوبی و ژاپن/ ترمز برنامه هسته ای کره شمالی

کدخبر: ۶۴۵۷۸۵
اقتصاد نیوز :دیپلمات‌های ارشد آمریکا، ژاپن و کره جنوبی درباره تهدیدهای ناشی از اقدامات کره شمالی، از جمله برنامه موشکی و تسلیحات هسته‌ای آن رایزنی کردند.
رایزنی سه‌جانبه آمریکا با کره جنوبی و ژاپن/ ترمز برنامه هسته ای کره شمالی

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مذاکره‌کنندگان کره جنوبی، آمریکا و ژاپن درباره مسئله هسته‌ای کره شمالی، روز پنجشنبه به منظور تاکید بر تعهدشان نسبت به تعمیق همکاری‌ها در توکیو دیدار و گفت‌وگو کردند.

روزنامه کره جونگ‌آنگ دیلی گزارش داد: طبق اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، «لی جون ایل» دبیرکل امور  کره شمالی در وزارت امور خارجه کره جنوبی، «جونگ پاک» یک مقام ارشد آمریکا در امور کره شمالی و «هیرویوکی نامازو» دبیرکل امور آسیا و اقیانوسیه در وزارت امور خارجه ژاپن بر عزم خود برای مقابله با تهدیدهای امنیتی ناشی از تحریکات، تسلیحات غیرقانونی کشتار جمعی و برنامه موشکی کره شمالی و تعمیق همکاری‌های نظامی میان این کشور و روسیه تاکید کردند.

خبر مرتبط
وضعیت اضطراری ملی در کره جنوبی /تاسیس وزارتخانه جدید کلید خورد

اقتصاد نیوز :رئیس‌جمهوری کره جنوبی - گفته است به دلیل پایین بودن نرخ زاد و ولد در این کشور یک وزارتخانه جدید تاسیس خواهد کرد.

مقامات ارشد این سه کشور، همچنین بر اهمیت حفظ همکاری‌های نزدیک میان کره جنوبی، آمریکا و ژاپن در پرداختن به این سه تهدید، پیش‌برد صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره و ازسرگیری گفتمان و دیپلماسی با کره شمالی تاکید کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: طرفین بر اهمیت همکاری در زمینه پرداختن به چالش‌های حقوق بشری ایجاد شده از سوی کره شمالی، از جمله حفاظت از پناهجویان کره شمالی و ضرورت حل‌وفصل فوری مسئله آدم‌ربایی‌ها، بازداشت‌ها و. و زندانیان خارج از کشور تاکید کردند.

جونگ پاک، همان روز، به طور جداگانه با «لی شیائومینگ» نماینده ویژه چین در امور شبه جزیره کره دیدار کرده و به « تهدید ادامه‌دار تسلیحات غیرقانونی کره شمالی و برنامه موشکی آن علیه امنیت منطقه‌ای و جهانی، همچنین تحریکات و لفاظی‌های غیرمسئولانه آن علیه همسایگانش» تاکید کرد.

در دیدار جونگ پاک با لی به مسئله استرداد شهروندان کره شمالی، از جمله پناهندگان به این کشور توسط چین نیز پرداخته شد و این مقام وزارت امور خارجه آمریکا خواستار پایبندی پکن به تعهداتش در زمینه استرداد پناهندگان شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی