تظاهرات شهروندان مغربی در حمایت از غزه/ درخواست برای قطع روابط با اسرائیل

کدخبر: ۶۴۵۹۱۹
شهروندان مغربی در حمایت از مردم فلسطین در شهر رباط تظاهرات کردند.
تظاهرات شهروندان مغربی در حمایت از غزه/ درخواست برای قطع روابط با اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هزاران شهروند مغربی در اعتراض به ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه، تظاهرات کردند و خواستار پایان روابط و همکاری کشورشان با رژیم صهیونیستی و تعطیلی دفتر ارتباطات این رژیم در رباط شدند.

سه روز پیش نیز معترضان مغربی مقابل پارلمان این کشور و برای حمایت از ملت فلسطین و مخالفت با عادی سازی دولت رباط با اشغالگران صهیونیست اعتراض کردند. کابینه جنگ رژیم صهیونیستی ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ (۶ می ۲۰۲۴) و با وجود مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد.

ارتش رژیم اشغالگر قدس همچنین از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل به تمامی مناطق آن از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم صهیونیستی ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

به گفته مقامات بهداشتی فلسطین، تاکنون بیشتر از ۳۴ هزار در غزه به شهادت رسیده‌اند که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی