دردسر جدید واشنگتن در اوکراین/ مسکو تسلیحات آمریکا را به چالش کشید

کدخبر: ۶۴۵۹۳۴
اقتصادنیوز: وب‌سایت «بیزنس اینسایدر» گزارش کرد، جنگ افزار الکترونیکی روسیه برای تسلیحات دقیق آمریکایی مستقر در اوکراین دردسر و مشکلاتی ایجاد کرده است.
دردسر جدید واشنگتن در اوکراین/ مسکو تسلیحات آمریکا را به چالش کشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در حالی که جنگ اوکراین و روسیه وارد سومین سال خود شده است و نظامیان روس در حال پیشروی هستند، جنگ‌افزارهای الکترونیک روسیه کارایی تسلیحاتی مانند سیستم‌های موشکی هیمارس و مهمات حمله مستقیم مشترک با پرتاب هوایی را کاهش می‌دهد.

این تحولات نشان می‌دهد که ایالات متحده باید پیش از هر درگیری بین قدرت‌های بزرگ، راه‌حل‌های مرتبط را توسعه دهد.

وب‌سایت بیزنس اینسایدر همچنین گزارش کرد، دقت سیستم‌های دقیق و نقطه‌زن به دلیل انتشار پارازیت به شدت کاهش یافته است.

حمله روسیه به اوکراین از ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ آغاز شده و از آن زمان متحدان غربی کی‌یف از جمله آمریکا اقدام به ارسال تسلیحات و مهمات کرده‌اند، اما قدرت هوایی روسیه اجازه پیشروی و حفظ مواضع را به نیروهای اوکراینی نمی‌دهند. در همین حال، هنوز تسلیحات و مهمات تازه‌ای به دست اوکراینی‌ها نرسیده و گزارش‌هایی از تدارکات روس‌ها برای انجام عملیات بزرگ منتشر می‌شود.

خبر مرتبط
آستین به توان نظامی روسیه اذعان کرد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه عنوان کرد که نیروی نظامی روسیه قوی‌ترین نیروی زمینی در اروپا محسوب می‌شود.

روسیه همچنین پیشتر پیامی به ناتو به دلیل تامین تسلیحات برای اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه می‌گوید هرگونه محموله که حامل تسلیحات برای اوکراین باشد، به هدفی مشروع برای نیروهای روسیه تبدیل خواهد شد.

خبر مرتبط
نخست‌وزیر جدید روسیه معرفی شد+عکس

اقتصاد نیوز :رسانه‌های روسی اعلام کردند که رئیس‌جمهور این کشور نخست‌وزیر جدید را برای تأیید نهایی به پارلمان معرفی کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید