گالانت و نتانیاهو به جان هم افتادند / فریادهای بی‌امان وزیر جنگ بر سر بی‌بی

کدخبر: ۶۴۶۱۲۴
اقتصادنیوز: در حالی که درگیری لفظی بین نتانیاهو و گالانت به رسانه‌های رژیم صهیونیستی درز کرده، پسر نتانیاهو با نام بردن از یک ژنرال صهیونیست گالانت را واجد شرایط وزارت جنگ ندانست.
گالانت و نتانیاهو به جان هم افتادند / فریادهای بی‌امان وزیر جنگ بر سر بی‌بی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اختلاف بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر (رژیم صهیونیستی) و وزیر جنگش یوآف گالانت به شرایط حادی رسیده است به نحوی گالانت با فریاد بر سر نتانیاهو او را متهم کرد مانع از حضور او در جلسات تصمیم گیری‌های راهبردی شده است.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، در جریان یک نشست کوتاه برای بررسی شرایط پسا جنگ در نوار غزه، مشاجره لفظی بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآف گالانت وزیر جنگ در گرفت در حالی که رونین بار رئیس شاباک هم یکی از طرف‌های این مشاجره بود.

به گفته شاهدان، ماجرا از آنجا شروع شد که رئیس شاباک گفت: ما گفتگویی را با وزیر جنگ انجام داده و در آن تمامی پارامترها و شاخص‌ها را در نظر گرفتیم.

اینجا بود که نتانیاهو سخن رئیس شاباک را قطع و گفت: چی؟ یعنی شما گفتگوهای راهبردی خود را با وزیر جنگ انجام می‌دهید؟

رونین بار پاسخ داد: بله همینطور است

اینجا بود که نتانیاهو فریاد زد: تا زمانی که به یاد دارم شاباک و موساد تحت امر نخست وزیر هستند!

اینجا بود که وزیر جنگ وارد ماجرا شد و گفت: یعنی شما وزیر جنگ را از انجام گفتگوهای راهبردی منع می‌کنید؟

دقیقا این اقدامات را چه کسی باید انجام بدهد، اگر ما این کار را نکنیم باید دقیقا چه کسی این کار بکند؟

نتانیاهو هم در ادامه این درگیری گفت: گفتگوهای راهبردی فقط همینجا و در حضور من باید انجام شود.

اینجا بود که گالانت گفت: هر بار که تصمیم به برگزاری این گفتگوی راهبردی گرفتید ما آماده هستیم، ما به اینجا می‌آییم و این گفتگوها را انجام می‌دهیم اما مشکل اینجاست که شما اصلا چنین گفتگوهایی را انجام نمی‌دهید.

یک منبع آگاه نزدیک به نتیانیاهو در این رابطه به معاریو هم گفت، نتانیاهو فقط به وزیر جنگ اختیار گفتگو و رایزنی در رابطه با مسئله ربوده شدگان را بدون حضور خود داده است، اما در رابطه با این مشاجره دفتر نتایناهو اعلام کرد، در رابطه با اخبار منتشر شده در این رابطه اظهار نظر نمی‌کنند، گرچه از انتشار چنین اخبار ابراز تاسف هم دارد.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در رابطه با سردرگمی نتانیاهو فاش کرد، هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش در جلسه‌ای خطاب به نتانیاهو گفت: تا زمانی که شما در رابطه با جایگزینی ساختار حاکمیت حماس در نوار غزه نتوانید تصمیم جدی بگیرید، ما مجبور به تکرار عملیات خود در نوار غزه هستیم، اکنون نیز مجبور شدیم دوباره دست به عملیات در جبالیا بزنیم.

معاریو هم در خبری در گزارشی در این رابطه فاش کرد، طی چند هفته اخیر بسیاری از اعضای برجسته کابینه نتانیاهو، به وی نسبت به رفتارهای مسئولین سیاسی در رابطه با مسئله پسا جنگ هشدار داده‌اند و نسبت به سردرگمی در اتخاذ تصمیم در این رابطه هشدار دادند.

در همین راستا واللا نیوز خبر داد، یائیر نتانیاهو با انتشار پستی در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی از یکی از ژنرال‌های صهیونیست به عنوان وزیر جنگ جدید اسرائیل نام برد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، یائیر نتانیاهو که در آمریکا به سر می‌برد با انتشار پستی با اشاره به نظر سنجی انجام گرفته توسط شبکه 14 تلویزیون (شبکه متحد نتانیاهو) اعلام کرد 79 درصد از هوادران ائتلاف حاکم سرتیپ عوفر وینتر را به عنوان شخصیت واجد شرایط قرار گرفتن در جایگاه وزیر دفاع اعلام کردند در حالی که فقط 21 درصد گالانت را مناسب چنین پستی دانستند.

به نوشته واللا نیوز وینتر که سابقه پست منشی نظامی وزیر جنگ و فرمانده تیپ گفعاتی را در کارنامه دارد اخیر از سوی وزیرجنگ از کار برکنار شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی