رسوایی دیگر برای واشنگتن/ ما با شمائیم! حماس را شکست می دهیم!

کدخبر: ۶۴۶۳۹۲
اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا محتوای گفت‌وگوی بلینکن و گالانت را منتشر کرد که در آن آنتونی بلینکن بر تعهد شدید واشنگتن به امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.
رسوایی دیگر برای واشنگتن/ ما با شمائیم! حماس را شکست می دهیم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه طی تماسی با یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر هدف مشترک این رژیم و آمریکا برای شکست حماس تاکید کرد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وی با وزیر جنگ رژیم اشغالگر در مورد وضعیت غزه و تلاش‌های مداوم برای آزادی اسیران صهیونیست گفت‌وگو کرد.

براساس ادعای وزارت خارجه آمریکا، بلینکن همچنین بر مخالفت با عملیات نظامی زمینی بزرگ در رفح و بر «نیاز فوری به حفاظت از غیرنظامیان و نیروهای امدادی در غزه» تاکید کرد.

بلینکن از وزیر جنگ اشغالگران خواست تا دسترسی بشردوستانه به غزه را تضمین کند. همچنین از اسرائیل خواست برای کمک به رفع چالش‌های توزیع کمک‌های بشردوستانه در داخل غزه اقدامی بکند.

خبر مرتبط
وضعیت قرمز در کابینه تل‌آویو/ درگیری لفظی نتانیاهو و گالانت

به دنبال برگزاری یک نشست راهبردی درباره عملیات در رفح که بدون حضور نتانیاهو و از سوی وزیر جنگ اسرائیل برگزار شده بود، دو طرف با هم درگیری لفظی پیدا کردند

همچنین وزیر خارجه آمریکا و سفیر این کشور در اراضی اشغالی درباره عمق روابط واشنگتن و تل‌آویو، عملیات رفح و توافق ۲ طرف بر ضرورت شکست جنبش حماس صحبت کردند.

پیش از این، بلینکن گفته بود که اسرائیل هیچ طرح معتبری برای عملیات نظامی در رفح ارائه نکرده است که از غیرنظامیان محافظت کند.

خبر مرتبط
گالانت و نتانیاهو به جان هم افتادند / فریادهای بی‌امان وزیر جنگ بر سر بی‌بی

اقتصادنیوز: در حالی که درگیری لفظی بین نتانیاهو و گالانت به رسانه‌های رژیم صهیونیستی درز کرده، پسر نتانیاهو با نام بردن از یک ژنرال صهیونیست گالانت را واجد شرایط وزارت جنگ ندانست.

وی تاکید کرد: اگر اسرائیل تصمیم بگیرد روند رفح را پیش ببرد، ایالات متحده نمی‌خواهد بخشی از آن باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی