ارتش اسرائیل بیانیه داد: گذرگاه ایرز باز شد

کدخبر: ۶۴۶۴۴۶
اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی از بازگشایی گذرگاه مرزی شمال نوار غزه خبر داد.
ارتش اسرائیل بیانیه داد: گذرگاه ایرز باز شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد براساس دستورالعمل‌های کابینه این رژیم و با هماهنگی دولت آمریکا گذرگاه «ایرز» بازگشایی شده است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به قحطی قریب‌الوقوع در غزه اعلام کرد که برای چندین روز قادر به انتقال کمک از طریق ۲ گذرگاه اصلی با غزه نیست.

رژیم اشغالگر اعلام کرد که گذرگاه «کرم ابو سالم» روز چهارشنبه، سه روز پس از بسته شدن به دلیل شلیک موشک توسط گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به این منطقه بازگشایی شد.

خبر مرتبط
پزشک عمانی از خوراکی های کودکان غزه پرده برداشت

اقتصادنیوز: پزشک عمانی که در غزه داوطلبانه حضور دارد، فاش کرد که کودکان در نوار غزه از شدت گرسنگی مجبور به خوردن اشیای عجیبی هستند.

این درحالیست که آژانس‌های سازمان ملل و سازمان‌های امدادرسان از آن زمان اعلام کرده‌اند که به دلایل امنیتی قادر به انتقال تدارکات مورد نیاز از طریق این گذرگاه نیستند.

در همین رابطه، دفتر «کوگات» (دفتر هماهنگی امور کابینه رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی) وابسته به وزارت جنگ این رژیم از انتقال ۲۰۰ هزار لیتر سوخت به نهادهای بین‌المللی از طریق گذرگاه ابو سالم در روز جمعه خبر داد.

خبر مرتبط
در هند آمبولانس ها به حمایت از غزه درآمدند+ عکس

اقتصادنیوز: در آستانه روز نکبت، راهپیمایی کاروانی از آمبولانس‌ها و کادر درمانی کراچی پاکستان با هدف همبستگی با مردم غزه و همچنین در اعتراض به حملات این رژیم به پرسنل پزشکی و امدادگران برگزار شد.

در بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی آمده است امروز هماهنگ‌های لازم برای ورود ده‌ها کامیون حامل آرد از بندر اشدود پس از انجام بازرسی‌های امنیتی برای برنامه جهانی غذا انجام شد.

در این بیانیه همچنین آمده است که گذرگاه جدیدی در راستای تلاش برای افزایش مسیرهای کمک‌رسانی به نوار غزه به‌ویژه شمال این باریکه باز شده است.

در همین راستا، خبرنگار خبرگزاری فرانسه در شهر غزه گزارش داد که حدود ۳۰ کامیون وارد این منطقه شده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی