تماس تلفنی سوناک و امیر قطر و رایزنی درباره آتش‌بس غزه

کدخبر: ۶۴۶۵۵۸
اقتصادنیوز: نخست وزیر انگلیس و امیر قطر در تماسی تلفنی، آخرین وضعیت جنگ غزه و روند مذاکرات آتش‌بس در این منطقه را بررسی کردند.
تماس تلفنی سوناک و امیر قطر و رایزنی درباره آتش‌بس غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس و «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر امروز (دوشنبه) در تماسی تلفنی، آخرین وضعیت جنگ غزه و روند مذاکرات آتش‌بس در این منطقه را بررسی کردند.

دفتر نخست وزیر انگلیس با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه آن در تارنمای دولت این کشور منتشر نوشت که ریشی سوناک از تلاش‌های دوحه برای پیشبرد مذاکرات آتش‌بس و توقف درگیری‌ها در غزه قدردانی کرد.

خبر مرتبط
هنیه با نخست وزیر مالزی به گفتگو نشست / محور اصلی بحث چه بود؟

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس با انور ابراهیم نخست وزیر مالزی در مورد آخرین تحولات غزه دیدار و گفتگو کرد.

در همین پیوند، رهبران ۲ کشور در مورد اهمیت توافقی که «آزادی فوری گروگان‌ها (اسرای اسرائیلی)، انتقال کمک‌های بیشتر به غزه و حرکت به سمت آتش‌بس پایدار و دائمی» در این منطقه را تضمین کند، تاکید کردند.

آن‌ها همچنین درباره ضرورت کاهش تنش‌ها در منطقه رایزنی کردند و نخست وزیر انگلیس گفت: این مساله برای ما بسیار مهم و در راستای منافع ماست.

سوناک همچنین نسبت به تصمیم (رژیم) اسرائیل برای حمله زمینی به شهر مرزی رفح، جایی که افزون بر یک میلیون فلسطینی آواره پناه گرفته‌اند، عمیقاً ابراز نگرانی کرد و گفت که تهاجم نظامی پیامدهای انسانی در پی خواهد داشت.

گفتنی است که رژیم صهیونیستی طی هفت ماه گذشته، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته و ضمن بستن تمام گذرگاه‌ها و جلوگیری از ورود کمک‌های امدادی، این منطقه را به یک ویرانه تبدیل کرده است.

این رژیم همچنین به بهانه نابودی حماس قصد دارد تا به شهر مرزی رفح، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی پناه گرفته‌اند، حمله کند. این مساله نگرانی بین‌المللی را برانگیخته و به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که چنین اقدامی بحران انسانی در نوار غزه را وخیم‌تر می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه پیش قطعنامه‌ای را در حمایت از برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه برای انتقال فوری کمک‌های بشردوستانه تصویب کرد؛ اما رژیم صهیونیستی با حمایت تمام‌قد واشنگتن این قطعنامه را نادیده گرفته است و به کشتار مردم فلسطین ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش‌ها، تاکنون افزون بر ۳۴ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۷ هزار نفر دیگر در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه مجروح شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید