راه حل سیاسی بحران سوریه در منامه بررسی شد

کدخبر: ۶۴۶۶۲۸
اقتصادنیوز: منابع خبری از دیدار و گفت وگوی وزیران خارجه سوریه و اردن درباره آخرین تحولات منطقه از جمله غزه خبر دادند.
راه حل سیاسی بحران سوریه در منامه بررسی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه در منامه با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف که برای شرکت در نشست مقدماتی وزرای خارجه کشورهای عربی در منامه بحرین حضور دارند، در خصوص تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه با یکدیگر گفت وگو کردند.

وزیران خارجه سوریه و اردن همچنین درباره مسائل دوجانبه از جمله امنیت مرزها و مبارزه با قاچاق مواد مخدر، نتایج تماس‌های انجام شده از سوی مقامات دو کشور برای توقف عملیات قاچاق و رفع خطرات ناشی از آن با هم رایزنی کردند.

خبر مرتبط
تفاهمنامه همکاری امنیتی مشترک بین سوریه و عراق امضا شد

اقتصادنیوز: سرلشکر «محمد الرحمون» وزیر کشور سوریه امروز (یکشنبه) با «عبدالامیر الشمری» همتای عراقی خود در بغداد تفاهم نامه همکاری امنیتی مشترک امضا کرد.

المقداد و الصفدی همچنین در این دیدار درباره تلاش‌های مستمر برای توقف تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین در غزه و پیامدهای انسانی فاجعه‌بار آن بحث و تبادل نظر کردند.

خبر مرتبط
تاریخ برگزاری انتخابات اعضای پارلمان سوریه اعلام شد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور سوریه تاریخ برگزاری انتخابات اعضای پارلمان این کشور ار تعیین کرد.

دو طرف همچنین درباره دستور کار نشست وزرای خارجه کشورهای عربی و راه‌های تقویت هماهنگی و همکاری در خصوص موضوعات اولویت دار به ویژه مساله فلسطین و دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه با یکدیگر گفت وگو کردند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی