زیباکلام به علت فعالیت تبلیغی علیه نظام به زندان رفت/ محکومیت قبلی هم داشت!

کدخبر: ۶۴۶۶۳۷
اقتصادنیوز: سخنگوی قوه قضائیه گفت: بازداشت و دستگیری صادق زیبا کلام مطابق با قانون بوده و وی محکومیت های قبلی داشته است.
زیباکلام به علت فعالیت تبلیغی علیه نظام به زندان رفت/ محکومیت قبلی هم داشت!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی قوه قضائیه گفت: بازداشت و دستگیری صادق زیبا کلام مطابق با قانون بوده و وی محکومیت های قبلی داشته است.

اصغر جهانگیر در بازدید از شهرک های صنعتی یاسوج اظهار کرد: وی سه حکم قطعی داشته و به مرحله اجرا رسیده بود و برای گذارندن دوران محکومیت خود به اجرای احکام مراجعه کردند.

حکم وقتی قطعی است که رسیدگی ماهوی بعدی نداشته باشد و قابل اجرا باشد و در واقع حکمی که به هیچ وجه از روش‌های عادی شکایت قابل تجدیدنظر و واخواهی نباشد.

خبر مرتبط
آیا زیباکلام را افکارعمومی هم مجرم می‌داند؟

دکتر صادق زیباکلام برای اجرای احکام زندان روانه زندان اوین شد

جهانگیر در پاسخ به اینکه می گویند که صادق زیبا کلام در مسیر نمایشگاه کتاب دستگیر شده است هم گفت که این موضوع باید بررسی شود.

صادق زیبا کلام در پی قطعی شدن برخی احکام پرونده‌های قضایی، روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت برای اجرای احکام صادره وارد زندان شد.

خبر مرتبط
زیباکلام به دادسرا احضار شد

اقتصادنیوز: مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه در صفحه توییتر شخصی خود نوشت: اینکه گفته شده آقای زیباکلام در راه نمایشگاه کتاب تهران بازداشت شده، صحت ندارد. ‌صادق زیباکلام به دادسرا احضار و احکام‌ قطعی پرونده‌هایش اجرا شد.

زیباکلام با رأی صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

پرونده دوم این فرد که حکم آن نیز قطعی شده است، مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیر مستند و غیر واقعی است. وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده است.

یکی دیگر از پرونده‌های قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا است نیز مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که وی در این پرونده به ۶ ماه حبس محکوم شد بود که پس از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور، این حکم مورد ابرام قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضاییه صبح امروز از شهرک‌ صنعتی فرودگاه یاسوج بازدید کرد.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی