انتقادها از شکست در جنگ غزه ادامه دارد/ نتانیاهو و کابینه اش باید هر چه زودتر بروند!

کدخبر: ۶۴۶۶۴۷
اقتصادنیوز: رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی به شدت از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل شکست در جنگ غزه انتقاد کرد و خواستار شکل‌دادن کمپینی برای سرنگونی وی شد.
انتقادها از شکست در جنگ غزه ادامه دارد/ نتانیاهو و کابینه اش باید هر چه زودتر بروند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دن حالوتس» رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در حالی که در تظاهرات علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم شرکت کرده بود، اظهار کرد: سربازان در جنگ غزه و شمال بیهوده کشته می‌شوند؛ چراکه هدفی از این عملیات وجود ندارد. حتی اگر غزه را کاملاً ویران کنیم، تصویر پیروزی نخواهیم داشت. حتی اگر «یحیی» السنوار رهبر حماس در نوار غزه هدف قرار گرفته شود، این نیز تصویر پیروزی نیست و تنها تصویری که در تاریخ ما حک خواهد شد، شکست در هفتم اکتبر است.

طبق گزارش خبرگزاری سما، وی تاکید کرد: همانطور که حماس از ما می‌خواهد، باید برای آزادی ۱۳۲ اسیر، صرف نظر از بهای سنگین، تلاش کنیم؛ چراکه چاره دیگری نداریم. ما این کار را به این دلیل انجام می‌دهیم که فرزندان و نوه‌هایی داریم و باید نگران سرنوشت آنها باشیم.

خبر مرتبط
پاسخ حماس به رویای نتانیاهو درباره تسلیم کردن این جنبش

اقتصادنیوز: حماس اظهارات امروز نخست وزیر اسرائیل مبنی بر اینکه "جنگ را می‌توان با تسلیم جنبش، زمین گذاشتن سلاح‌ها و تحویل گروگان‌ها متوقف کرد"، مضحک خواند.

حالوتس با متهم کردن نتانیاهو به سیاستگذاری در راستای منافع خودش افزود: حقیقی که اخیراً برای ما فاش شد بسیار ناراحت‌کننده است و آن حقیقت این است که انجام یک کارزار نظامی بدون تعاریف روشن سیاسی غیرممکن است.

وی ادامه داد: نتانیاهو به خاطر منافع شخصی خود و اعضای خانواده‌اش به اسرائیل خدمت کرد و او دیگر صلاحیت ادامه مدیریت اسرائیل را ندارد.

خبر مرتبط
هم‌پیمانان نتانیاهو، او را به سخره می‌گیرند

اقتصادنیوز: دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه «امروز در داخل اسرائیل نیز این اجماع نظر وجود دارد که آن‌ها شکست خورده‌اند»ف تصریح کرد: نتانیاهو می‌گوید که یک گام با پیروزی فاصله دارد و حتی هم‌پیمانانش به خاطر این اظهارات او را به سخره می‌گیرند.

رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اضافه کرد: نتانیاهو اسیر توهماتش است. او از یک سو توسط افراط گرایان فاشیست و نژادپرست و از سوی دیگر توسط افراطی‌های ارتدوکس و غارتگران خزانه عمومی تحت محاصره است.

حالوتس خواستار شکل دادن مبارزه توده‌ای برای سرنگونی کابینه نتانیاهو از طریق ناآرامی‌های داخلی و نافرمانی گسترده و محاصره کنست شد.

وی تاکید کرد: نه تنها نتانیاهو باید برود، بلکه باید تمام اعضای کابینه او نیز هرچه سریع‌تر بروند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی