تصمیم جدید پاشینیان، معترضان را به خیابان کشاند/ اسقف اعظم حامی تظاهرات

کدخبر: ۶۴۶۶۵۰
اقتصادنیوز: پلیس ارمنستان برخی از معترضان را که به دلیل تصمیم دولت این کشور مبنی بر واگذاری برخی مناطق به جمهوری‌آذربایجان، خیابان‌ها را در ایروان مسدود کرده بودند، دستگیر کرد.
تصمیم جدید پاشینیان، معترضان را به خیابان کشاند/ اسقف اعظم حامی تظاهرات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دولت ارمنستان اخیرا اعلام کرد که در جریان مسائل تعیین مرز، روستاهایی را به خاک جمهوری آذربایجان واگذار می‌کند؛ اقدامی که جنجال‌هایی را در ارمنستان به پا کرد و موجب شد برخی مردم این کشور اعتراضات و تجمعاتی را علیه این تصمیم برپا کنند تا فشاری را علیه «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان برای تغییر این تصمیم اعمال کنند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، «اسقف اعظم باگرات گالستانیان» رهبر معترضان، از مخالفان این توافق خواسته بود روز دوشنبه در خیابان‌های ایروان تجمع کنند تا مخالفت خود را با این توافق نشان دهند.

او که ۵۲ سال سن دارد و به طور مشترک شهروند ارمنستان و کانادا می‌باشد، از رهبران کلیسای منطقه تاووش بوده؛ منطقه‌ای که نیروهای ارمنی در دهه ۱۹۹۰ آن را به کنترل خود درآوردند و پاشینیان اکنون با واگذاری چهار روستای آن به جمهوری آذربایجان موافقت کرده است.

خبر مرتبط
امارات شگفتانه رو کرد؛ ارمنستان به آذربایجان سیگنال داد/ قیمت‌ها در بازار سرگردان شدند

اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز شاهد ثبت رکورد ثبات قیمت نسبت به روز گذشته بودیم. همچنین قیمت بات تایلند در بازار امروز تهران 22 تومان نسبت به روز گذشته گران و 1630 تومان معامله شد.

وزارت کشور ارمنستان اعلام کرد در مجموع ۱۵۶ نفر روز دوشنبه بازداشت شدند اما معترضان ظاهرا نتوانستند خیابانی را در ایروان مسدود کنند و گزارش شده که همه بازداشت‌شدگان بعدا آزاد شدند.

خبر مرتبط
توافق آذربایجان و ارمنستان برای ادامه مذاکرات

اقتصادنیوز: وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در جریان گفت‌وگوها در آلماتی قزاقستان توافق کردند مذاکرات را درباره موضوعاتی که به دلیل وجود اختلافات همچنان باز است، ادامه دهند.

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه در ایروان، پایتخت ارمنستان شاهد پیوستن صدها نفر به تظاهرات روز دوشنبه بودند و پلیس را در حال بازداشت این افراد در خیابان‌ها مشاهده کرده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی