حملات موشکی روسیه تشدید شد/ پدافند هوایی اوکراین ناکام ماند

کدخبر: ۶۴۶۶۵۳
اقتصادنیوز: روزنامه وال استریت ژورنال خبر داد که توانایی پدافند هوایی اوکراین در مقابله با حملات موشکی روسیه کاهش یافته است.
حملات موشکی روسیه تشدید شد/ پدافند هوایی اوکراین ناکام ماند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  این رسانه آمریکایی شب گذشته (۲۴ اردیبهشت) در این خصوص نوشت که در ۶ ماه گذشته حدود ۴۶ درصد از موشک های روسیه رهگیری شده اند که در مقایسه با نرخ رهگیری ۷۳ درصدی دوره شش ماهه پیش از آن افت شدیدی را نشان می دهد. به نوشته این روزنامه، میزان موفقیت پدافند هوایی اوکراین در ماه گذشته میلادی تنها ۳۰ درصد بوده است.

به نوشته وال استریت ژورنال، این کاهش رهگیری همزمان با تشدید حملات موشکی و پهپادی روسیه بوده و این کشور از تسلیحات پیچیده‌ تری مانند موشک‌ های بالستیک نیز استفاده می‌ کند. بهره برداری روسیه از پهپادهای انتحاری "شمعدانی" نیز در شش ماه گذشته تقریباً دو برابر شده است.

خبر مرتبط
سفر بلینکن به کی‌یف/ ماموریت وزیر خارجه آمریکا در اوکراین چیست؟

وزیر خارجه آمریکا وارد کی‌یف- پایتخت اوکراین- شد.

در حالی که سرنگونی پهپادهای شمعدانی آسان ‌تر بوده و نرخ رهگیری آن بیش از ۸۰ درصد است، تنها ۱۰ درصد از موشک‌ های بالستیک در ۶ ماه پیش سرنگون شدند. با توجه به سرعت زیادی موشک‌های بالستیک و اس-۳۰۰، سامانه‌ های پاتریوت تنها پدافند قابل اعتماد در برابر این پرتابه ها هستند.

خبر مرتبط
تحویل اولین جنگنده اف-۱۶ دانمارک به اوکراین

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر دانمارک در اظهاراتی با تاکید بر لزوم حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه گفت: اولین جنگنده اف-۱۶ تا ماه آینده تحویل اوکراین خواهد شد.

به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، این کشور دستکم به ۷ سامانه و در حالت ایده آل به ۲۵ سامانه پاتریوت برای پوشش کامل خاک اوکراین نیاز دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی