حمله پهپادی مقاومت عراق به بندر ایلات

کدخبر: ۶۴۷۲۷۵
مقاومت اسلامی عراق از انجام یک حمله پهپادی به هدفی حیاتی در بندر اشغالی ایلات خبر داده است.
حمله پهپادی مقاومت عراق به بندر ایلات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مقاومت اسلامی در این ارتباط اعلام کرد که سحرگاه روز جمعه با پهپاد به هدفی حیاتی در بندر «ایلات» حمله کردیم. روز گذشته نیز مقاومت اسلامی عراق اعلام کرده بود که در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی، مجاهدان ما با پهپاد پالایشگاه نفت رژیم اسرائیل را در حیفا هدف قرار دادند.

پیش تر نیز مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای از حمله پهپادی به یک هدف حیاتی رژیم صهیونیستی در بندر اشغالی ایلات خبر داده بود. این گروه پیش تر و در عملیات‌های گذشته به سرزمین‌های اشغالی هشدار داده بود که در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، عملیات خود علیه مواضع این رژیم را تشدید خواهد کرد.

این اقدامات مقاومت عراق برای حمایت از مردم غزه و با درخواست توقف جنگ صورت می‌گیرد. ساعاتی پیش نیز اسپانیا مانع پهلوگیری یک کشتی شده که قرار بوده به مقصد اسرائیل حرکت کند. در همین ارتباط نیز، وزیر حمل و نقل اسپانیا به صورت رسمی اعلام کرد که ما از پهلوگیری یک کشتی تسلیحاتی به مقصد اسرائیل در بندر کارتاخنا در جنوب شرقی اسپانیا خودداری کردیم.

اسپانیا یکی از سرسخت‌ترین منتقدان اروپایی اسرئیل است. پیش از این نیز کشورهای عربی و اتحادیه اروپا طی نشستی در نوامبر گذشته به میزبانی اسپانیا توافق کرده بودند که راه حل دو دولتی تنها راه برای خاتمه دادن به درگیری‌های میان فلسطین و رژیم صهیونیستی است.

از سوی دیگر، «یائیر لاپید»، رهبر مخالفان دولت نتانیاهو به شدت از نتانیاهو انتقاد و بیان داشت که «دولت کنترل اوضاع را از دست داده است و در حالی که هر روز نظامیان در غزه کشته می‌شوند، آنها (مقامات رژیم صهیونیستی) در صفحات تلویزیون با هم درگیر می‌شوند.»

به گزارش شبکه عبری زبان کان، لاپید افزود که دولت خود اخلالگر و مخل امنیت است. وزرا در مقابل اتاق نشست کابینه تظاهرات می‌کنند و بخشی از دولت اجازه ارسال کمک‌ها (به غزه) را می‌دهد و بخشی دیگر آن را به آتش می‌کشد.

رهبر جریان اپوزیسیون اسرائیل همچنین تاکید کرد که «روابط با آمریکا رو به فروپاشی است و طبقه متوسط نیز در حال فروپاشی است و کنترل اوضاع در شمال (فلسطین اشغالی) را نیز از دست داده‌اند.»

لاپید خطاب به دولت صهیونیستی بیان داشت: «نمی‌توانید این مسیر را ادامه دهید و ما با این دولت به پیروزی نمی‌رسیم.»

اوضاع در غزه نیز برای صهیونیست‌ها سخت و چالش برانگیز شده و ساعاتی پیش گردان‌های قسام طی بیانیه جدیدی اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها یک نیروی مهندسی ارتش صهیونیستی را به سمت دامی از پیش طراحی شده کشانده و به محض رسیدن این نیرو به مکان مورد نظر با منفجر کردن بمب ضد نفر، آنها را به قتل رسانده و زخمی کرد.

این عملیات در خیابان جورج در نزدیکی مسجد تابعین در شرق شهر رفح اتفاق افتاده است.

پیش ازاین نیز، سخنگوی ارتش صهیونیستی اعلام کرده بود که ستوان یکم ران یعبیتس ۳۹ ساله از نیروهای تیپ بیسلماخ در انفجاری در محدوده پیرامونی نوار غزه کشته شده است.

ساعاتی پیش نیز، ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن ۱۵ نظامی خود در نبردهای دو جبهه شمالی فلسطین اشغالی و نوار غزه طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد و اعلام کرد که ۱۱ نظامی در محورهای مختلف جنگ در نوار غزه زخمی شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی