حمله جنگنده‌های اسرائیلی به کرانه باختری/ اعلام عزای عمومی و اعتصاب در جنین

کدخبر: ۶۴۷۴۶۴
به دنبال حمله اسرائیل به کرانه باختری، در جنین عزای عمومی و اعتصاب اعلام شد.
حمله جنگنده‌های اسرائیلی به کرانه باختری/ اعلام عزای عمومی و اعتصاب در جنین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  ساعتی پس از حمله رژیم صهیونیستی با جنگنده به کرانه باختری که در نوع خود یک اقدام تجاوزکارانه کم سابقه شمار می‌رود، در جنین اعلام عزای عمومی و اعتصاب همه جانبه شده است. اعتصاب و عزای عمومی در واکنش به ترور «إسلام خمایسی» در حمله جنگنده‌های اشغالگران به اردوگاه جنین صورت می‌گیرد.

جنبش جهاد اسلامی نیز در واکنش به ترور خمایسی اعلام کرد که استفاده از نیروی هوایی برای انجام ترور، اعتراف دشمن صهیونیستی به درماندگی در مقابل قهرمانان تیپ جنین و شکست آن در میدان است. همچنین گفته شده است که نیروهای اشغالگر به شهر برطعه در غرب جنین یورش بردند و به کارگران حمله کردند.

وزارت بهداشت فلسطین نیز کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۸ نفر دیگر را در بمباران رژیم صهیونیستی علیه اردوگاه جنین تائید کرده است. منابع فلسطینی نیز گفته‌اند که یک شهید و ۵ مجروح وارد بیمارستان دولتی جنین و ۳ مجروح دیگر در اثر بمباران جنین توسط اشغالگران وارد بیمارستان ابن سینا شدند. فرد شهید این حادثه اسلام خمایسی عنوان شده است.

گردان‌های قدس نیز در واکنش به شهادت اسلام خمایسی اعلام کردند که در سوگ شهید خود، سردار اسلام خمایسی که در پی ترور ناجوانمردانه در اردوگاه جنین به شهادت رسید، سوگواری می‌کنیم. گردان‌های قدس افزوده است که شهید خمایسی از فرماندهان گردان جنین بود.

همچنین وب‌سایت عری زبان واللا به نقل از یک منبع نظامی اسرائیلی ادعا کرده است که حمله هوایی به جنین مرکزی را هدف قرار داد که در حال آماده‌سازی بمب ساعتی در اردوگاه جنین بود و این حمله هوایی برای حفظ امنیت سربازان ما انجام شد.

این دومین بار از سال ۲۰۰۲ است که ارتش صهیونیستی در حملات خود در کرانه باختری و علیه جنین از جنگنده استفاده می‌کند.

شبکه الجزیره اعلام کرد که در این حمله «اسلام خمایسی» از فرماندهان گردان جنین به شهادت رسیده است و ۸ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

یدیعوت احرونونت هم نوشت که این حمله یک تیم عملیاتی فلسطینی را هدف قرار داده است که در صدد اجرای عملیاتی در آینده نزدیک بود.

از سوی دیگر، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی از برگزاری تظاهرات خانواده‌های نظامیان و سربازان ارتش اسرائیل علیه ادامه جنگ غزه خبر داد.

به نظر می‌رسد که خانواده‌های سربازان و نظامیان بسیار نگران سرنوشت سربازان در جنگ غزه هستند، چون مادر یک سرباز گفته است: «خانواده های بیش از هزار سرباز متوجه شدند که فرزندانشان بدون هیچ برنامه‌ای صرفاً در حال قربانی شدن هستند.»

یک معترض نیز در این راهپیمایی گفت: «متوجه شدیم که هیچ استراتژی، هیچ برنامه‌ای وجود ندارد و سربازان در حال از دست دادن اعتماد به فرماندهان هستند.»

گفته شده است که خانواده‌های سربازان خواستار پایان دادن به جنگ غزه شدند و خطاب به هالیوی، وزیر جنگ گفتند که عملیات رفح تله مرگ برای فرزندانشان است.

ساعاتی پیش نیز ارتش رژیم صهیونیستی از هلاکت یکی از نظامیان خود در درگیری‌های شمال غزه خبر داد. بر اساس این گزارش، نظامی مذکور از عناصر یگان ویژه چتربازان رژیم صهیونیستی بوده که در شمال غزه مستقر بوده است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت امروز به نقل از نظامیان ارتش اشغالگر صهیونیستی در جبالیا اعلام کرد که ارتش این رژیم با مقاومت سرسختانه‌ای مواجه شده و درگیری‌های جبالیا، شدیدترین درگیری‌ها از ۷ اکتبر تاکنون است.

در همین رابطه گردان‌های ناصر صلاح الدین اعلام کرد که این گردان‌ها در عملیات مشترک با گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی شهرک صهیونیستی سدیروت را با موشک‌های ۱۰۷ میلیمتری هدف قرار دادند.

این گردان‌ها همچنین از حمله موشکی به مراکز فرماندهی و کنترل دشمن صهیونیستی در شرق رفح خبر داده و تاکید کردند که در این حمله تعدادی از نیروهای دشمن مستقیماً هدف قرار گرفته‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی