کره شمالی موشک بالستیک آزمایش کرد/ نیروی هسته ای تقویت می شود

کدخبر: ۶۴۷۵۳۹
اقتصادنیوز: کره‌شمالی امروز(شنبه) اعلام کرد که یک موشک بالستیک تاکتیکی مجهز به سیستم ناوبری خودمختار جدید را با نظارت «کیم جونگ اون» رهبر این کشور آزمایش کرده است.
کره شمالی موشک بالستیک آزمایش کرد/  نیروی هسته ای تقویت می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  پیونگ‌یانگ از سیستم ناوبری جدیدی خود در آزمایش یک موشک بالستیک تاکتیکی استفاده کرد.

بر اساس این گزارش، پرتاب آزمایشی با هدف ارتقای سطح توسعه سریع فناوری سیستم تسلیحاتی انجام شد.

این خبرگزاری افزود: کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی از ارزش راهبردی نظامی موجود در توسعه مستقل این کشور و پذیرش موفقیت‌آمیز سیستم ناوبری آن ابراز خرسندی کرد.

کیم جونگ اون همچنین روز گذشته از یک یک مجتمع صنعتی دفاعی، بازدید کرد و بر لزوم تداوم تسریع تولید "برای تقویت سریعتر نیروی هسته ای" این کشور تاکید کرد.

خبر مرتبط
تکذیب ارسال تسلیحات به روسیه توسط کره شمالی/ ادعای آمریکا رد شد

کره شمالی توافق تسلیحاتی میان کره شمالی و روسیه را تکذیب کرد.

وی با اشاره به اقدامات بی پروا رویارویی نظامی کره جنوبی و آمریکا افزود: دشمنان تنها زمانی که شاهد وضعیت جنگ هسته‌ای ما باشند، از آن می‌ترسند و جرات نمی‌کنند با آتش بازی کنند.

خبر مرتبط
رهبر کره شمالی دست به اسلحه شد!+ تصاویر

کیم جونگ اون به بازدید از کارخانه‌های مهم تولید تسلیحات کره شمالی رفته و در ضمن این بازدید چند مورد از تسلیحات شامل یک اسلحه تک‌تیرانداز جدید را شخصا تست و با آن شلیک کرد.

این اظهارات وی پس از آن بیان شد که سئول و واشنگتن در روز پنجشنبه مانورهای هوایی مشترک با جت های رادارگریز را انجام دادند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی