ویرانی عظیم ساختمان‌های رفح در 12 روز تجاوز اسرائیل به این شهر

کدخبر: ۶۴۷۵۷۶
اقتصادنیوز: بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر به دست آمده از ماهواه «کوپرنیکوس سنتینل-۱»، از ابتدای حمله زمینی ارتش رژیم اسرائیل به شهر رفح در ۱۲ روز پیش، حدود یک هزار و ۴۰۰ ساختمان در این شهر آسیب دیده یا به طور کلی ویران شده است.
ویرانی عظیم ساختمان‌های رفح در 12 روز تجاوز اسرائیل به این شهر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که از زمان حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شرق رفح در جنوب نوار غزه حدود یک هزار و ۴۰۰ ساختمان در این شهر، آسیب دیده یا ویران شدند.

این تصاویر توسط ماهواره «کوپر نیکوس سنتینل -۱» تحت نظارت آژانس فضایی اروپا گرفته شده و توسط ۲ محقق مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

خبر مرتبط
برتری القسام در شرق رفح/ 15 صهیونیست کشته شدند

اقتصادنیوز: نیرو‌های القسام با حمله به نظامیان صهیونیستی در شرق رفح موفق شدند ۱۵ تن از سربازان ارتش اشغالگر را به هلاکت برسانند.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۶ می ۲۰۲۴) به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید و ارتش این رژیم از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرد و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمام مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

خبر مرتبط
نگرانی عضو تیم‌مذاکره کننده اسرائیل از تبعات حمله به رفح

یک عضو تیم مذاکره کننده اسرائیل درپرونده مبادله اسرا نسبت به حمله به رفح ابراز نگرانی کرد.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش حماس اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است اما رژیم صهیونیستی گفته است که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

در این پیوند، پیشتر دفتر هماهنگی حقوق بشر سازمان ملل متحد در فلسطین (اوچا) روز پنجشنبه ( ۲۷ اردیبهشت) با اعلام اینکه ۶۰۰ هزار نفر از رفح به اجبار آواره شده اند، درباره تاثیرات خطر آوارگی دسته جمعی از رفح برای اقشار آسیب پذیر در نوار غزه هشدار داده بود.

اوچا تصریح کرد که این آوارگی اجباری کودکان، سالمندان و کسانی را که دارای معلولیت یا بیماری مزمن هستند» را در معرض خطر جدی قرار داده است.

خبر مرتبط
همه دروغ های «بی‌بی» در مورد حمله به رفح

اقتصادنیوز: از زمانی که صهیونیست ها از تصمیم خود برای حمله به منطقه رفح خبر داده اند، جامعه بین الملل و افکار عمومی جهان نسبت به انجام این اقدام صهیونیست ها هشدار داده اند

دفتر هماهنگی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که نظامیان رژیم اسرائیل باید از اجبار آوارگان داخلی در غزه برای جا به جایی دست بردارند و در عوض نیازهای اولیه آنها را تامین و ورود و توزیع کمک های بشردوستانه و سایر نیازهای زندگی آنان را تسهیل کنند.

در همین پیوند، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای هشدار داد که حمله تمام عیار رژیم صهیونیستی به رفح، فاجعه انسانی به بار خواهد آورد و اشتباهی راهبردی است.

به گفته مقامات بهداشتی فلسطین، تاکنون بیش از ۳۵ هزار فلسطینی در حملات ارتش رژیم صهیونیستی نوار غزه به شهادت رسیده‌اند که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی