ادامه کمک‌های بشردوستانه اتریش به آنروا

کدخبر: ۶۴۷۶۰۱
اقتصادنیوز: دولت اتریش امروز (شنبه) اعلام کرد که بعد از ارزیابی اقدامات آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) کمک‌های خود را به این آژانس ادامه خواهد داد.
ادامه کمک‌های بشردوستانه اتریش به آنروا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اتریش از آغاز جنگ غزه و اتهام‌زنی رژیم صهیونیستی به کارکنان این آژانس، ارایه کمک‌ها به آنروا را قطع کرده بود.

تصمیم وین پس از آن اتخاذ شد که آنروا برای اطمینان از بی‌طرفی بهتر، تقویت بررسی‌های داخلی و بهبود نحوه نظارت بر کارکنان خود را یک برنامه عملیاتی اعلام کرد.

خبر مرتبط
آنروا ادعاهای بین المللی را دروغ خواند/ هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد

اقتصادنیوز: رئیس آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) ادعاهای مربوط به وجود مکان امن در نوار غزه را دروغ و گمراه کننده توصیف و اعلام کرد که حدود ۳۰۰ هزار نفر از شهر رفح آواره شدند.

وزارت امور خارجه اتریش روز شنبه گفت که پس از تجزیه و تحلیل کامل برنامه عملیاتی آنروا، دوباره کمک‌هایش را به این آژانس ادامه خواهد داد.

اتریش برای سال جاری میلادی سه میلیون و ۴۰۰ هزار یورو برای آنروا در نظر گرفته که قرار است اولین بخش آن تابستان امسال پرداخت شود.

خبر مرتبط
آنروا هشدار داد/ سوسوی زندگی در غزه

اقتصادنیوز: آژانس امدادرسانی آوارگان فلسطینی هشدار داد که اگر تا (یکشنبه) کمک‌های بشردوستانه وارد باریکه غزه نشود، هیچ‌گونه غذایی برای توزیع باقی نمی‌ماند.

اتریش از جمله کشورهای بود که حدود ۴۵۰ میلیون دلار از کمک‌های خود را با اعلام اتهام همکاری کارمندان آنروا با حماس قطع کرد.

آلمان نیز ماه گذشته اعلام کرد که برای اطمینان از پایبندی به اصول بی‌طرفی، همکاری با آنروا را از سر خواهد گرفت.

آنروا اعلام کرده است که در حال حاضر ۳۲ هزار نفر در فلسطین و ۱۳ هزار نفر در نوار غزه تحت پوشش این آژانس بین المللی هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی