بیانیه سنتکام درباره حمله موشکی به یک شناور در دریای سرخ

کدخبر: ۶۴۷۶۶۲
اقتصادنیوز: ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) روز شنبه ادعا کرد که ارتش یمن به یک نفتکش یونانی در دریای سرخ حمله موشکی کرده است.
بیانیه سنتکام درباره حمله موشکی به یک شناور در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه سنتکام ادعا شده است: در تاریخ ۱۸ ماه مه حدود ساعت ۱ بامداد (به وقت صنعا) , گروه حوثی‌ یک موشک بالستیک ضد کشتی را به سمت دریای سرخ پرتاب کردند و این موشک به کشتی موسوم به ام تی ویند که یک نفتکش با پرچم پاناما و متعلق به یونان است، برخورد کرد.

آناتولی گزارش داد، در ادامه این بیانیه آمده است: این کشتی اخیراً در روسیه پهلو گرفته بود و عازم چین بود. این حمله موشکی منجر به ورود آب به کشتی و از دست دادن پیشرانه و کنترل این کشتی شد.

خبر مرتبط
حمله موشکی به یک نفتکش در دریای سرخ

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای امروز (شنبه) از حمله موشکی به یک نفتکش در نزدیکی بندر المخای یمن در دریای سرخ خبر دادند.

سنتکام ادامه داد: یک شناور ائتلاف "فورا"به درخواست کمک این نفتکش پاسخ داد، اما نیازی به کمک نبود و خدمه ام تی ویند توانستند نیروی محرکه و کنترل را بازیابی کنند و این حمله تلفات جانی نداشته است.

سنتکام با ادامه طرح ادعای بی اساس علیه ایران ادعا کرد: ادامه این رفتار خرابکارانه و بی پروا از سوی حوثی های مورد حمایت ایران، ثبات منطقه را تهدید می کند و جان دریانوردان در سراسر دریای سرخ و خلیج عدن را به خطر می اندازد.

به گزارش ایرنا، منابع رسانه‌ای امروز (شنبه) از حمله موشکی به یک نفتکش در نزدیکی بندر المخای یمن در دریای سرخ خبر دادند.

خبر مرتبط
چراغ سبز آمریکایی به سعودی‌ها/ پایان تلاطم در دریای سرخ؟

اقتصادنیوز: نقشه راه پیشنهادی سازمان ملل متحد برای صلح یمن در اوایل دسامبر مورد توافق قرار گرفت، اما با تشدید حملات حوثی‌ها در دریای سرخ به عنوان اقدامی در همبستگی با فلسطین، پیشرفت بلافاصله متوقف شد.

رویترز به نقل از شرکت امنیت دریایی «امبری» انگلیس اعلام کرد که گزارشی را مبنی بر وقوع یک حادثه امنیتی در ۱۰ مایل دریایی در جنوب غرب المخای یمن دریافت کرده است.

امبری اعلام کرد که گزارش‌های اولیه حاکی از حمله موشکی به یک کشتی است.

طبق این گزارش این کشتی دچار آسیب شده است.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی