آلمان شمشیر را برای اسرائیل از رو بست/ اقدام بی‌سابقه برلین درباره فلسطین

کدخبر: ۶۴۷۷۳۵
اقتصادنیوز: شولتس نسبت به عملیات زمینی تمام عیار علیه رفح در نوار غزه هشدار داد و خواستار کمک بیشتر به جمعیت فلسطینی‌ها در منطقه شد.
آلمان شمشیر را برای اسرائیل از رو بست/ اقدام بی‌سابقه برلین درباره فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اولاف شولتس صدراعظم آلمان گفت: «ما در آلمان، در اروپا و همچنین آمریکا، بر عقیده خود پایبندیم؛ اکنون غیرمسؤولانه است که به حمله به رفح فکر کنیم، جایی که میلیون‌ها فلسطینی پناه گرفته‌اند و محافظتی از آنها صورت نمی‌گیرد.»

به نقل از شبکه خبری DPA، شولتس همچنین گفت که این وضعیت به جای خوبی ختم نمی‌شود و افزود، کمک‌های کافی بشردوستانه باید به غزه ارسال شود.

صدراعظم آلمان همچنین ادامه داد: «۵۰۰ کامیون در روز کم است. هرکسی که این جنگ را آغاز کرده مسؤول انسان‌ها و غیرنظامیانی است که قربانی این جنگ هستند.»

خبر مرتبط
نهیب شولتس به صهیونیست‌ها/ نباید به رفح حمله کنید/ به قوانین بین المللی احترام بگذارید!

اقتصادنیوز: شولتس بار دیگر به اسرائیل تاکید کرد تا از انجام یک تهاجم نظامی گسترده زمینی علیه رفح در جنوب غزه اجتناب کند.

ششم مه سال جاری میلادی، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آماده است تا جمعیت غیرنظامی در شرق رفح را تخلیه کند. هفتم مه ارتش رژیم صهیونیستی آغاز عملیات نظامی خود علیه رفح را اعلام کرد.

خبر مرتبط
واکنش شولتس به حملات خشونت‌بار علیه سیاستمداران آلمانی

اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان در پیامی حمله به سیاستمداران این کشور از جمله متحد وی در حزب سوسیال دموکرات را بزدلانه توصیف کرد.

پیش از این، جامعه بین‌المللی از اشغالگران خواسته بود از عملیات گسترده در رفح اجتناب کند. به ویژه، مقامات ایالات متحده اظهار داشتند که آنها چنین تصمیمی را اشتباهی می‌دانند که به جمعیت غیرنظامی آنجا آسیب می‌رساند و امنیت رژیم صهیونیستی را تضعیف می‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی