گفت‌وگوی تلفنی پوتین و مخبر/ یک دوست و متحد معتبر را از دست دادیم

کدخبر: ۶۴۸۱۲۹
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه در گفت‌وگو با محمد مخبر مدیر قوه مجریه گفت: من شخصا و از نزدیک آقای رئیسی را می‌شناختم و هم‌اکنون شخصا ایشان را از دست داده‌ام؛ بدون شک ایشان یک وطن‌دوست واقعی بود که کشورش را بسیار دوست می‌داشت.
گفت‌وگوی تلفنی پوتین و مخبر/ یک دوست و متحد معتبر را از دست دادیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با محمد مخبر مدیر قوه مجریه، شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران را تسلیت گفت و بر ادامه راه او در توسعه روابط صمیمانه دو کشور تاکید کرد.

خبر مرتبط
توضیحات کولیوند درباره عملیات جستجوی بالگرد رئیس جمهور

اقتصادنیوز: رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به مشارکت بیش از ۲ هزار نیرو در عملیات جست و جوی بالگرد ریاست جمهوری، تاکید کرد: در عملیات جست‌وجو و رصد بالگرد ریاست جمهوری، از ظرفیت و تجهیزات هیچ کشور خارجی استفاده نشده بلکه تمام فرایند این عملیات با استفاده از توان، تخصص و تجهیزات هلال‌احمر انجام شد.

پوتین، در این ارتباط تلفنی که ظهر امروز صورت گرفت عمیق ترین تسلیت خود را نثار رهبر معظم انقلاب و همه مردم ایران کرد و خطاب به مخبر اظهار داشت: جنابعالی در جریان هستید که از روز گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا برای نجات زندگی ایشان کمک کنیم اما متاسفانه فاجعه زودتر اتفاق افتاده بود.
خبر مرتبط
زمان افتتاح ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اعلام شد

اقتصادنیوز: با وجود شرایط خاص و غیبت دو منتخب فقید (آیت‌الله رئیسی و آیت‌الله آل‌هاشم) ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری فردا افتتاح می‌شود.

وی تاکید کرد: من شخصا و از نزدیک آقای رئیسی را می‌شناختم و هم‌اکنون شخصا ایشان را از دست داده‌ام. بدون شک ایشان یک وطن‌دوست واقعی بود که کشورش را بسیار دوست می‌داشت و ما نیز یک دوست و متحد معتبر را از دست دادیم.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه ایران از این روزهای سخت نیز عبور خواهد کرد، بر ادامه راه رئیس جمهور شهید ایران در توسعه روابط فیمابین تاکید کرد.

خبر مرتبط
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

احمد وحیدی، وزیر کشور در جلسه امروز شورای تامین آذربایجان شرقی، تراب محمدی را به عنوان سرپرست استانداری این استان منصوب کرد.

مخبر مدیر قوه مجریه نیز در این ارتباط تلفنی ضمن تشکر از رئیس جمهور روسیه برای ابراز تسلیت، این کشور را شریک راهبردی ایران خواند و اظهار داشت: تدبیر جنابعالی و همکاری خیلی خوب رئیس‌جمهور فقید ما توانست بخش زیادی از معادلات قدرت را در دنیا تغییر داده و به یکجانبه‌گرایی پایان دهد.

وی تاکید کرد: موضع شما در مسائل بین المللی همیشه مورد احترام ما بوده و ان شاالله از این به بعد نیز با همکاری جدی و عمیق بین دو کشور، پیشرفت روزافزون تهران و مسکو را رقم خواهیم زد.

مدیر قوه مجریه ادامه داد: دکتر رئیسی برای ما یک رئیس جمهور عادی نبود، بلکه شخصیتی مردم‌دوست و پرتلاش با توان تعامل بالای بین المللی بود و ما متاسفانه چنین شخصیت عزیزی را از دست دادیم و برای ما بسیار سخت است‌؛ اما خوشبختانه نظام اسلامی از چنان استحکامی برخوردار است که این روزهای سخت را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی