عزای عمومی در سریلانکا/ ادای احترام به شهادت ابراهیم رئیسی

کدخبر: ۶۴۸۱۸۱
اقتصادنیوز: دولت سریلانکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن تسلیت شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران، فردا (سه‌شنبه اول خردادماه) را در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کرد.
عزای عمومی در سریلانکا/ ادای احترام به شهادت ابراهیم رئیسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دولت سریلانکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و همراهانش، فردا را در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کرده است.

در این بیانیه ذکر شده است که در تمام اماکن مربوط به نهادهای دولتی پرچم ملی این کشور به طور نیمه افراشته به اهتزاز درخواهد آمد.

خبر مرتبط
یک روز عزای عمومی در هند در پی شهادت ابراهیم رئیسی

اقتصادنیوز: دولت هند به احترام رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه فقید ایران، یک روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

پیشتر کشورهای سوریه (سه روز)، لبنان (سه روز)، عراق (یک روز)، پاکستان (یک روز) و هند (یک روز) به دلیل شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در سانحه سقوط بالگرد عزای عمومی اعلام کرده بودند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خادم‌‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت تعطیلی‌ها بعد از عزای عمومی به مناسبت شهادت رئیس جمهور

اقتصادنیوز : خزعلی گفت: در ابتدا در هیأت دولت مطرح شد که تعطیلاتی داشته باشیم، اما آقای مخبر تاکید کردند که به هیچ عنوان در دولت تعطیلی نخواهیم داشت.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی