مشارکت نظامی فرانسه در اوکراین پای پاریس را به جنگ باز می کند؟

کدخبر: ۶۴۸۵۳۳
اقتصادنیوز: مدیر اداره اروپایی وزارت خارجه روسیه گفت حضور فرانسه در درگیری اوکراین به صورت رسمی، پاریس را به طرف درگیری تبدیل می‌کند و خطر افزایش درگیری بین قدرت‌های اتمی را افزایش می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آرتیوم استودنیکف» مدیر اداره اروپایی وزارت خارجه روسیه گفت: «مشارکت نظامیان فرانسوی در مناقشه اوکراین به طور رسمی، فرانسه را به یکی از طرفین این جنگ تبدیل خواهد کرد.»

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود در صورت وقوع چنین حوادثی، ارتش فرانسه به اهداف قانونی برای نیروهای مسلح روسیه تبدیل خواهد شد.

این دیپلمات روس ادامه داد این امر به طور اجتناب‌ناپذیر خطر برخورد در میدان نبرد بین ۲ قدرت هسته‌ای را افزایش می‌دهد که پر است از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین عواقب.

خبر مرتبط
رکب فرانسه به نتانیاهو / پاریس از بازداشت «بی بی» حمایت کرد

اقتصاد نیوز : وزیر خارجه فرانسه از تصمیم دادگاه لاهه برای صدور قرار بازداشت برای نخست‌وزیر ومقام‌های ارشد اسرائیل به ارتکاب جنایات جنگی در غزه استقبال کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح شده که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه از تمایلش برای اعزام نیروهای این کشور به اوکراین خبر داده است.

خبر مرتبط
فرانسه شهادت ابراهیم رئیسی و همراهانش را تسلیت گفت

اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه فرانسه امروز (دوشنبه) با انتشار پیامی رسمی، درگذشت (شهادت) آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران را تسلیت گفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی