دستور جدید ارتش اسرائیل درباره عملیات رفح

کدخبر: ۶۴۸۷۲۳
اقتصادنیوز: با وجود اینکه اسرائیل از عبور تلفات خود در رفح به بیش از 100 نفر خبر داد، ارتش این رژیم دستور اعزام ۱۰ تیپ جدید به رفح را صادر کرد.
دستور جدید ارتش اسرائیل درباره عملیات رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه یدیعوت آحارانوت در شماره امروز چهارشنبه خود اعتراف کرد، دست کم 100 نظامی اسرائیلی از ابتدای آغاز عملیات رفح به بیمارستان منتقل شده‌اند که حال برخی از آنها بسیار وخیم است.

این رسانه عبری زبان به نقل از منابع بیمارستانی خبر داد، میانگین ورود نظامیان مجروح به بیمارستان‌ها بعد از 6 مه زمان آغاز عملیات رفح به شدت افزایش یافته است در حالی که برخی از آنها به دلیل آغاز مجدد درگیری در شمال و مرکز نوار غزه مجروح شده‌اند.

خبر مرتبط
هلاکت ۴ نظامی صهیونیست در یک حادثه بسیار سخت در غزه

اقتصادنیوز: ۲ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در نتیجه یک عملیات تک‌تیراندازی توسط مقاومت به هلاکت رسیدند.

براساس پایش انجام گرفته توسط این رسانه عبری زبان، معمولا نظامیانی که در شرایط وخیمی دارند به بیمارستان‌های برزیلای و آسوتا در اشدود منتقل می‌شوند که نزدیک‌‌ترین بیمارستان‌ها به نوار غزه محسوب می‌شوند و بقیه مجروحین نیز که شدت مجروحیت آنها کمتر است به بیمارستان‌‌هایی در مرکز (فلسطین اشغالی) و قدس اعزام می‌گردند.

براساس آمار منتشر شده توسط ارتش رژیم صهیونیستی که این رسانه آن را باز نشر داده، آمار رسمی نظامیان مجروح جنگ غزه 3543 نظامی است است که حال 546 نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

این آمار سوای تلفاتی است که اسرائیل در روز عملیات طوفان الاقصی متحمل شده است.

همچنین به گفته خبرنگاران اسرائیلی آنها بدون هماهنگی با اداره نظارت بر انتشار اخبار ارتش اسرائیل اجازه اعلام مرگ نظامیان اسرائیلی را ندارند، در حالی که ارتش اسرائیل نیز معمولا این اطلاعات را به شکلی محدود در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد.

این در حالی است که به گفته کارشناس امور رژیم صهیونیستی شمار زیادی از نظامیانی که به عنوان به شدت مجروح ذکر می‌شوند، در واقع به هلاکت رسیده اند.

خبر مرتبط
درخواست حماس از فلسطینیان کرانه باختری

اقتصادنیوز: حماس از فلسطینیان کرانه باختری خواست در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در این منطقه به پا خیزند.

با این وجود یدیعوت آحارانوت به نقل از مدیر اورژانس بیمارستان شیبا خبر داد، از زمان آغاز حملات به رفح، شمار بلاگردهایی که در نزدیکی بیمارستان فرود می‌آیند از یک بالگرد در هفته به دو بالگرد در روز رسیده است و معمولا مجروحین به دلیل اصابت گلوله‌های ضد زره یا تله‌های انفجاری و بمب زخمی‌ شده‌اند.

در همین راستا رادیو ارتش رژیم صهیونیستی فاش کرد به دلیل شدت گرفتن درگیری‌ها در نوار غزه، در حال حاضر به 10 تیپ ارتش دستور انجام عملیات جنگی در این منطقه داده شده است.

این رسانه وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه خبر داد، 10 تیپ ارتش هم‌اکنون در نوار غزه از جمله رفح وارد جنگ شده‌اند که از ابتدای ماه جاری میلادی بی سابقه بوده است.

در این گزارش آمده است ارتش اسرائیل عملیات خود را در رفح گسترش داده و در حال پیش روی در محور فیلادلفیا در طول مرز با مصر است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم با تایید این خبر به نقل از منابع آگاه در ارتش صهیونیست خبر داد، از 10 تیپ فعال در نوار غزه نیمی از آنها در رفح درگیر بوده، 3 تیپ در جبالیا و بقیه هم در مرکز نوار غزه مشغول جنگ هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی