حمایت آلمان از اجرای تصمیمات «لاهه» علیه «بی‌بی»

کدخبر: ۶۴۸۷۲۶
اقتصادنیوز: سخنگوی دولت آلمان از پایبندی کشورش به اجرای تصمیمات دادگاه کیفری بین المللی درباره حکم احتمالی بازداشت سران تل‌آویو ازسوی دادستان این دیوان خبر داد.
حمایت آلمان از اجرای تصمیمات «لاهه» علیه «بی‌بی»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پس از گذشت دو روز از درخواست حکم بازداشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سوی دادستان دیوان لاهه، آلمان اعلام کرد که در صورت تأیید درخواست دادستان به قانون پایبند است و حکم این دادگاه را اجرا خواهد کرد.

برلین اعلام کرد در صورت صدور قرار بازداشت دیوان کیفری بین‌المللی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، آلمان نیز از این حکم پیروی خواهد کرد و از تصمیم این دادگاه حمایت می‌کند.

خبر مرتبط
دادگاه لاهه آمریکایی ها را هم به وحشت انداخت/ طعمه بعدی ما هستیم!

اقتصادنیوز: سناتور آمریکایی با ابراز نگرانی از درخواست دادستان دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور حکم بازداشت مقامات رژیم صهیونیستی، گفت اگر واشنگتن از این اقدام جلوگیری نکند، طعمه بعدی دیوان کیفری خود آمریکا خواهد بود.

شبکه خبری الجزیره چهارشنبه شب اعلام کرد که استفان هبستریت، سخنگوی دولت آلمان امروز چهارشنبه از پایبندی کشورش به اجرای تصمیمات دادگاه کیفری بین المللی خبر داد.

به گزارش این رسانه عربی، رسانه‌های خبری آلمان اعلام پاینبدی دولت آلمان به صدور حکم احتمالی دیوان لاهه ضد سران تل آویو را اینگونه تفسیر کردند که در صورت صدور حکم بازداشت سران تل آویو، برلین «نتانیاهو» را در خاک خود بازداشت خواهد کرد.

استفان هیبشتایت، سخنگوی حکومت فدرال آلمان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا آلمان حکم دادگاه بین‌المللی کیفری را اجرا خواهد کرد، گفت: «بدون شک، ما تابع قانون هستیم.»

او افزود: «آلمان اصولاً حامی دادگاه بین‌المللی کیفری است و بر این موضع خود باقی خواهد ماند.»

این اظهارات درحالی صورت می‌گیرد که تل آویو امروز از متحدان غربی‌اش خواست که در برابر تصمیم دادگاه لاهه بیایستند. اما، سخنگوی حکومت آلمان در این کنفرانس خبری از پاسخ صریح به درخواست این رژیم خودداری کرد.

گفتنی است که پیشتر کریم‌خان، دادستان ارشد دادگاه بین‌المللی کیفری، نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را متهم به ارتکاب نسل کشی در نوار غزه و استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی علیه غیرنظامیان در غزه کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی