دهن کجی اسرائیل به حکم دادگاه لاهه صدای سازمان ملل را در آورد

کدخبر: ۶۴۹۸۰۴
اقتصادنیوز :هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اظهاراتی با بیان اینکه اخبار رسیده از حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب غزه بسیار تلخ است، این حملات را محکوم کرد.
دهن کجی اسرائیل به حکم دادگاه لاهه صدای سازمان ملل را در آورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  جیمی مک گلدریک، گفت: اخبار رسیده از رفح بسیار تلخ است چرا که در این حملات ده‌ها نفر از جمله زنان و کودکانی که زنده زنده سوزانده شدند، کشته شده‌اند.

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، افزود: فرار از مجازات نمی‌تواند ادامه یابد و ما خواستار حمایت از جان غیرنظامیان در غزه هستیم.

پیش از این «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی در اظهاراتی تاکید کرده بود که رژیم صهیونیستی در غزه مرتکب نسل‌کشی شده است.

آلبانیز گفت آنچه روز گذشته (یکشنبه) در رفح رخ داد، وحشتناک‌ترین اتفاق برای غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه بود.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته (یکشنبه) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

خبر مرتبط
نگرانی سازمان ملل از عدم پایبندی اسرائیل به حکم دادگاه لاهه

اقتصادنیوز: «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، نگران عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری درباره نوار غزه است.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌هایی جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

خبر مرتبط
کشورهای سازمان ملل به رئیسی شهید و همراهانش ادای احترام کردند+ عکس و فیلم

اقتصادنیوز: تقریبا همه شخصیت های بین المللی و سفرا و دیپلمات های کشورهای عضو سازمان ملل آمده بودند تا به شهیدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ادای احترام و با خانواده ها و دولت و ملت بزرگ ایران ابراز همدردی کنند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی