سازمان بهداشت جهانی بیانیه داد/ حملات به آوارگان رفح را محکوم می کنیم

کدخبر: ۶۴۹۸۰۷
اقتصادنیوز: منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند که سازمان جهانی بهداشت حملات رژیم صهیونیستی به آوارگان فلسطینی در رفح را محکوم کرده است.
سازمان بهداشت جهانی بیانیه داد/ حملات به آوارگان رفح را محکوم می کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عمیقا نگران تداوم جنگ در رفح هستیم و حملات بی دلیل به آوارگان را محکوم می‌کنیم.

سازمان جهانی بهداشت در این بیانیه افزوده است: ظرفیت بیمارستان‌های رفح به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و ما خواستار آتش‌بس فوری و دائمی هستیم.

در همین رابطه «صهیت الهمص» رئیس بیمارستان الکویت در رفح اعلام کرد که به دلیل گسترش حملات رژیم صهیونیستی به استان رفح خدمت رسانی این بیمارستان متوقف شده است.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته (یکشنبه) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌هایی جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

خبر مرتبط
انتقاد تند عضو کنگره آمریکا از حمله به اردوگاه آوارگان در رفح

عضو دموکرات کنگره آمریکا به شدت به حمله اسرائیل به رفح انتقاد کرد و آن را جنایتی غیرقابل دفاع خواند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

خبر مرتبط
حملات سنگین اسرائیل به غرب رفح/ بیمارستانی اندونزی هدف توپخانه‌ها + فیلم

منابع خبری از حمله توپخانه‌ای اسرائیل به محله تل السلطان در غرب شهر رفح خبر داد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی