حضور سید علی خمینی در یک مراسم سوژه شد +عکس

کدخبر: ۶۴۹۸۸۳
اقتصاد نیوز: مراسم بزرگداشت «شهادت سید ابراهیم رئیسی وهمراهانش» به میزبانی سرکنسولگری ایران در نجف اشرف برگزار شد.
حضور سید علی خمینی در یک مراسم سوژه شد +عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، در این مراسم که با حضور آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده رهبر انقلاب در عراق، حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی و مسئولین و نمایندگان نهادهای ایرانی مستقر در نجف اشرف برگزار شد حجت الاسلام خمینی به ایراد سخنانی در خصوص این حادثه و مسائل روز کشور پرداخت.

11-15-1068x580

نوه امام راحل در ابتدای سخنان خود ضمن بزرگداشت شهدای سانحه سقوط بالگرد ریاست جمهوری بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی به اقتداری رسیده است که با رفتن رئیس جمهور که بالاترین مقام اجرائی است کوچکترین خللی و تزلزلی در فعالیت‌های کشور و مردمش ایجاد نمی‌شود، این به معنائی نیست که تاثیر رئیس جمهور را نفی کند، بلکه این نشان دهنده آن است که نظام جمهوری اسلامی بعنوان یک سیستم پویا و فعال، کاملا یک نظام مستحکم و مقتدر را توانسته است ایجاد کند که با رفتن یک خدمتگزار در صف آهنین ملت خللی ایجاد نگردد. امام با آن عظمتشان همه دنیا گمان می‌کردند که با رحلت ایشان شاید جمهوری اسلامی تمام شود. امام در وصیت نامه نوشته اند که باور نکنید با رفتن یک خدمتگزار در صفوف آهنین ملت خللی ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین مبانی و اصول استحکام و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران پرداخت و افزود: این نظام الحمدلله یک نظام مستحکم است و استحکام این نظام به نظر من حداقل بر سه پایه استوار است.

وی ادامه داد: پایه اول منطق و آرمان‌ها؛ همانگونه که اپوزوسیون و مخالفین جمهوری اسلامی هیچ حرفی بالاتر از این شعار اساسی انقلاب اسلامی مطلبی ارائه نکرده است؛ «استقلال آزادی و جمهوری و اسلامی». کلام امام در ابتدای نهضت از حیث منطق بالاتر از منطق حکومت پادشاهی بود.  منطق است که می‌تواند یک نظام را مستحکم کند. شعار نمی‌تواند یک نظام را مستحکم کند. تاکنون منطقی بالاتر از منطق جمهوری اسلامی ارائه نشده است  «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» اگر اشکال در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد که دارد اگر نقص در وجود ما داشته باشد که دارد، اشکال از آرمان ها نیست بلکه در نحوه عملکردها می‌باشد. اما نسبت به اصل مساله آرمان‌ها و منطق جمهوری اسلامی مشکلی وجود ندارد. لذا یکی از ارکان اصلی استحکام نظام جمهوری اسلامی در منطق، حرف و آرمان آن است.

وی علت دوم استواری نظام جمهوری اسلامی را پشتوانه عظیم و نیروهای مومن برشمرد و تاکید کرد: غالب ملت ایران مردم مومن و متدین هستند. پشتوانه عظیمی که باعث استحکام جمهوری اسلامی می‌شود در همین تشییع جنازه ها ملاحظه می‌شود. این حضور عظیم مردم است که علاقه مندان آن آرمان‌ها و آن منطق را دلگرم می‌کند و استواری و استحکام ما را به دنیا نشان می‌دهد. مردم در سراسر دنیا برای مسئولین حکومتی اینگونه ابراز علاقه نمی‌کنند و برای کشته شدگان و شهیدان این چنین مجالسی برگزار نمی‌گردد. مردم اگر ناراضی و ناراحت هستند اما همیشه آمده اند. مردم ناراضی هستند، نگران هستند، نسبت به خیلی از مسائل انتقاد دارند اما  اصل جمهوری اسلامی، وقتی پایش وسط می‌آید بارها به دنیا ثابت می‌کنند که  پشتیبان آرمان‌های امام و انقلاب هستند.

آقای سید علی خمینی، سومین رکن استواری نظام جمهوری اسلامی را رهبر انقلاب خواند و افزود: مردم وقتی این شخصیت محکم و فاضل را می‌بینند دلگرم شده و به ادامه راه امیدوار می‌شوند. بدون شک از ارکان استحکام نظام جمهوری اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای است. واقعا ایشان یک پشتوانه ای است که باید هر روز و شب دعا کنیم مخصوصا شما که در نجف هستید و به کربلا می‌روید همیشه زیر قبه سید و سالار شهیدان دعا کنید برای اینکه خداوند طول عمر، سلامتی و عافیت به رهبری عنایت فرماید. قوه عاقله ممتازی که در نظام جمهوری اسلامی می‌باشد واقعا تحسین برانگیز است.  به عنوان مثال در سخت ترین شرایط بین المللی نظامی بتواند پهپاد آمریکایی را ساقط کند یا پایگاه امریکایی عین الاسد را با موشک مورد هدف قرار دهد و یا در عملیات وعده صادق به رژیم صهیونیستی صدها موشک شلیک می‌کند نشان دهنده این می‌باشد که قوه عاقله ای این نظام را در این چهل سال به نحوی اداره کرده است که مردم با اطمینان خاطر به زندگی روزمره خودشان ادامه داده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی